Co warto wiedzieć podczas zakupu rejestratora jazdy?

Zakup kamery samochodowej jest czasem problematyczne, szczególnie gdy kupujemy urządzenie pierwszy raz. Dlatego w tym artykule przedstawimy kilka kwestii, o których warto pamiętać podczas zakupu kamery samochodowej. Pozwoli nam to uniknąć nieprzemyślanych zakupów.

Droższe urządzenie nie równa się jakości

Podczas zakupu kamery samochodowej nie zawsze jego wyższa cena równa się jakości urządzenia. Niekiedy tańsze modele są korzystniejsze. Wystarczy jedynie znajomość rejestratora jazdy od bardziej technicznej strony. Nie zawsze sugerujmy się jej wersją widniejącą w sklepach stacjonarnych. Wiele modeli dodatkowo znajdziemy w niższych cenach online.. Jednak przede wszystkim podczas zakupu warto kierować się tym, czego oczekujemy od tego urządzenia. Dlatego zakup kamerki do samochodu SmartCams to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie Ci do gustu. W dodatku ceny oraz wysoka jakość urządzeń sprawi, że zakupy online różnych urządzeń będą z korzyścią dla Ciebie.

Funkcje kamery samochodowej

Rozdzielczość – to najważniejszy aspekt. Preferowana w tego typu urządzeniach to zazwyczaj rozdzielczość FullHD. Czasem możemy pokusić się o kamerę 4K. Innymi dodatkowymi funkcjami mogą być tryby pracy. Warto zwrócić uwagę na tryb parkingowy oraz nocny. Tryb nocny umożliwia nagrywanie filmów po zmroku. Z kolei parkingowy nagrywa wszystko, co dzieje się wokół pojazdu, gdy pozostawimy go na parkingu. Urządzenie uruchomi się, gdy poczuje przed obiektywem ruch. Skutecznie nagra wszelką kolizję oraz typowe parkingowe stłuczki. Często w wielu modelach możemy wybrać również WiFi oraz GPS.

Instalacja oraz ulokowanie kamery

Kamerę samochodową możemy umieścić na przedniej szybie pojazdu, desce rozdzielczej bądź wybrać kamerę, która jest już wbudowana w lusterko wsteczne. Zazwyczaj wybieramy wersję urządzenia z okablowaniem. Mamy także urządzenia bezprzewodowe, które są zdecydowanie wygodniejsze. Rejestrator jazdy powinien być umieszczony miejscu, w którym nie przeszkadza podczas jazdy. Instalacja urządzenia to już właściwie najprostsza czynność. Niekiedy mamy wszystko szczegółowo opisane w instrukcji. Należy wybrać odpowiednie ustawienia kamery oraz oprogramowanie, dzięki którym wszystko będzie poprawnie działało. Wszystko za pomocą ustawień rejestratora bądź WiFi.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *