Jaka wyciągarka do lawety?

Wiele firm, które posiadają swoją lawetę, wyposażone są przeważnie w wyciągarkę. Dzięki temu klienci mogą na nas liczyć, zwłaszcza gdy ich auto uległo uszkodzeniu lub potrzebują przewieźć pojazd w inne miejsce za pomocą lawety – wówczas wyciągarka jest niezbędnym urządzeniem. Dlatego laweta powinna być w odpowiedni sposób wyposażone, dzięki temu bezpiecznie przetransportuje dany pojazd w wybrane miejsce. Na co zwrócić uwagę, posiadając wyciągarkę do lawety? Sprawdź w naszym poniższym wpisie.

Dlaczego warto wybrać elektryczną wyciągarkę do lawety?

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów wyciągarek, do najpopularniejszej z nich możemy zaliczyć wyciągarkę elektryczną. Wymienić można również ręczną, mechaniczną czy hydrauliczną wyciągarkę. W przypadku wyposażenie autolawet najlepiej sprawdzi się elektryczne urządzenie. Wynika to z tego, że wyciągarki ręczne są za słabe na wciągnięcie samochodu na płytę, z kolei mechaniczne wymagają pracy silnika pojazdu, czyli lawety. Wyciągarki hydrauliczne to ciężkie i większe urządzenia, a więc sprawdzą się w większych typach pojazdów.

Wyciągarki elektryczne są niezawodnymi urządzeniami i dobrze radzą sobie w ekstremalnych sytuacjach, mimo że nieco wolniej naciągają linę niż inne rodzaje wyciągarek. Dlatego poprzez zastosowanie wyciągarki elektrycznej w swoim pojeździe możesz kontrolować wciąganie na lawetę pojazdu i zadbać o tym, aby było to przeprowadzone w pełni prawidłowo i bezpiecznie. Ponadto charakteryzują się prostym i łatwym montażem. https://terenowiec.pl/pl/481-wyciagarki-do-lawety to najlepszy wybór, jeśli chcesz wyposażony swoją lawetę w wysokiej jakości sprzęt.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim w przypadku wyciągarki do lawety najważniejsza jest jej moc. Musi ona być dopasowana do alternatora w pojeździe. Jeśli wyciągarka będzie miała zbyt dużą moc, nie będzie się odpowiednio ładować, a to przyczyni się do zmniejszenia efektywności jej pracy. Musimy także pamiętać o dobrym uciągu, który powinien być 1,5 razy większy niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu.

Jeśli szukasz odpowiedniej wyciągarki do lawety, sprawdź naszą ofertę sklepu Terenowiec, aby wybrać sprzęt do swojego pojazdu. Oczywiście wybierzmy urządzenie, które pasuje do naszych potrzeb i wymagać względem zastosowania. Ponadto pamiętajmy o wyborze odpowiedniej liny, a także zastanówmy się nad akcesoriami i dodatkami, które mogłyby nam się przydać. Ułatwią nie tylko wygodę podczas pracy z wyciągarką, ale również bezpieczeństwo.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *