Kamera cofania – instrukcja montażu rejestratora w ramce tablicy rejestracyjnej

Dzisiaj przedstawimy krok po kroku w jaki sposób powinno się instalować kamerę cofania w ramce tablicy rejestracyjnej, która stanowi jeden z najtańszych i równie często wybieranych wideorejestratorów. Nie potrzebujesz pomocy fachowca, bo będziesz w stanie zamontować ją samodzielnie z naszymi drobnymi wskazówkami.

Kamera cofania – jak zamontować?

Na pewno warto sugerować się instrukcją załączoną przez producenta, które najczęściej napisane są w języku polskim. Jednak jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub wolisz porównać oba rozwiązania, sprawdź naszą instrukcję montażu kamery cofania w ramce tablicy rejestracyjnej.

 • Na początku musisz odmontować starą tablicę rejestracyjną i wyjąć ją z ramki.
 • Kolejno należy zdjąć plastikową osłonę, by dostać się swobodnie do pokrywy bagażnika. W niektórych samochodach konieczne jest odkręcenie kilku śrub, a w pozostałych jedynym zabezpieczeniem są osłony montowane na wcisk.
 • Trzeba odkryć też filcową wykładzinę w bagażniku.
 • W kwestii okablowania może ono różnić się w zależności od wybranego przez Ciebie modelu kamery cofania, aczkolwiek w większości przypadków przewody zasilające powinny być po prostu przeciągnięte otwory technologiczne w klapie bagażnika.
 • Umocowanie ramki powinno być też dobrze przemyślane, ponieważ zazwyczaj kamera jest montowana na górnej krawędzi, co może przeszkadzać i przysłaniać ją podczas otwierania klapy bagażnika. W takiej sytuacji wystarczy obrócić ramkę do góry nogami.
 • Jeśli w poprzednim kroku zdecydowałeś się na obrócenie ramki, koniecznie pamiętaj także o odwróceniu kamerki w uchwycie, by wyświetlany obraz mógł się normalnie pojawić.
 • Trzeba też zainstalować transmiter, który przekazuje obraz z kamerki do monitora. Można zamontować go w wewnętrznej części bagażnika lub pod tapicerką tylnej klapy.
 • Należy jeszcze podłączyć przewód zasilający do modułu transmitera, by powiązać go z wiązką tylnych świateł.
 • Przewody można odpowiednio wpiąć za pomocą złodziejki, a następnie podłączyć „minus” do masy, by wpiąć się w kabel. Ostrzegamy jednak, bo niektóre modele aut reagują na takie podłączenia alarmem, ze względu na spięcie.
 • Musisz przykręcić antenę poprawy odbioru do modułu odbiornika, czyli monitora, a w razie jakichkolwiek zakłóceń może być konieczne doprowadzenie sygnału kablem.
 • Kamerka powinna być już gotowa do użytku – należy przeprowadzić test i sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo.

Kamera cofania – dlaczego warto ją mieć?

Bez niej naprawdę trudno byłoby o zapewnienie sobie większego komfortu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Kamery samochodowe do cofania są na tyle wygodne, że można jest w bardzo szybki sposób zamontować i to samodzielnie, a podczas jazdy są naszą gwarancją podczas ewentualnych wypadków czy stłuczek. Mogą zarejestrować całe zdarzenie, a także wspomóc kierowców podczas cofania i parkowania w trudno dostępnych miejscach czy wąskich uliczkach. Nie ma żadnego wstydu przy korzystaniu z kamerek cofania, bo poprawiają one komfort i zwiększają bezpieczeństwo na drogach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *