Skup samochodów – co warto o nim wiedzieć?

Gdy chcesz pozbyć się swojego samochodu ze względu na jego stan, możesz zdecydować się na sprzedaż na własną rękę lub oddać go do skupu aut. Szczególnie gdy posiadamy pojazd zniszczony lub uszkodzony, drugie rozwiązanie będzie korzystniejsze, a cała transakcja przebiegnie szybko i skutecznie. Co zatem warto wiedzieć o skupie samochodów? Dowiedz się, na jakie korzyści możesz liczyć.

Stary i zniszczony samochód – złomować?

Skupy samochodów chętnie odkupują pojazdy niezależnie od ich stanu, dlatego możesz oddać stare, zniszczone, niesprawne, nieruchome, czy powypadkowe auto. Skupy oferują złomowanie, a więc auto kasację samochodów. Oszczędzamy dużą ilość nerwów, ale przede wszystkim czasu, który musielibyśmy poświęcić na bezpośrednią sprzedaż na własną rękę. Dużą zaletą skupów samochodów jest brak zbędnych formalności, ponieważ wszystkie kwestie formalno-prawne zostają załatwione przez skup, dzięki temu my nie musimy się zupełnie niczym martwić. Gdy zdecydujemy się na kasację pojazdu, zaświadczenie i pozostałe dokumenty zostaną nam przekazane, aby móc wyrejestrować samochód i dopełnić formalności w urzędzie.

Wycena samochodu – z korzyścią dla klienta

Wiele skupów aut posiada swoje strony internetowe, dzięki czemu oferują wycenę pojazdu przez Internet. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz, uzupełniając go swoimi danymi oraz informacjami o samochodzie. Następnie skup analizuje przesłaną wycenę i kontaktuje się z nami, oferując nam konkretną cenę i korzyści sprzedaży. Możemy oczywiście poprosić o wycenę telefonicznie, mailowo oraz osobiście, stawiając się w danej firmie. Co ważne – po dokonaniu wszystkich formalności w skupie, gotówkę otrzymujemy od ręki.

Jaki samochód możemy oddać do skupu?

Jak już wspomnieliśmy, skup aut przyjmuje pojazdy w każdym stanie. Niezależnie od rocznika, koloru, przebiegu, marki, czy modelu samochodu. Możemy oddać zarówno niesprawny, zniszczony, jak i powypadkowy pojazd. Dużą zaletą jest fakt, że jeśli posiadamy nieruchomy samochód, a chcemy się go pozbyć – skup oferuje dojazd do klienta i odbiór, a następnie transport do firmy. Na miejscu zazwyczaj załatwiamy jedynie wszystkie formalności. Wiele osób nie decyduje się na oddanie auta do skupu ze względu na jego stan – nic bardziej mylnego. Możemy oddać nie tylko osobowy model, ale w niektórych skupach przyjmują także dostawcze, czy ciężarowe pojazdy. Nie musimy zatem ponosić żadnych kosztów i dodatkowych opłat wynikających z utrzymania starego samochodu lub męczyć się z jego sprzedażą na własną rękę.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *