Kamery cofania – ranking

Dzisiaj przygotowaliśmy specjalne porównanie najczęściej wybieranych przez kierowców kamer cofania, które mogą niedługo zagościć również w Twoim samochodzie. Zobacz i przeanalizuj dokładnie nasz ranking pod kątem Twoich potrzeb. Na pewno znajdziesz wśród nich zestaw, który spełni Twoje oczekiwania i sprawdzi się podczas codziennej jazdy po mieście, jak i na dalekodystansowych trasach.

Jaka kamera cofania będzie najlepsza?

Przed jej zakupem koniecznie trzeba dowiedzieć się więcej o poszczególnych parametrach i funkcjonalnościach, które mogą okazać się przydatne podczas użytkowania. Mowa m.in. o rozdzielczości, która obecnie w większości modeli jest zawarta w wersji HD lub Full HD. Nie powinieneś zatem mieć żadnych problemów z wyborem urządzenia o tych specyfikacjach.

Następnie warto zwrócić uwagę na kąt widzenia kamery, który im będzie szerszy, tym lepiej. Wówczas będziesz w stanie dostrzec jeszcze więcej elementów po bokach drogi, które mogą okazać się kluczowe, by zapobiec stłuczce. Również tryb parkingowy okazuje się bardzo pomocny, ponieważ ułatwia parkowanie nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Posiada specjalne linie pomocnicze wyświetlane na monitorze oraz sygnały ostrzegawcze, co będzie dla Ciebie dodatkowym wsparcie podczas cofania czy parkowania.

Możesz także zagłębić się w bardziej szczegółową specyfikę urządzenia, która obejmuje sam procesor i pamięć kamery. Ich wybór z kolei będzie uzależniony od częstotliwości użytkowania, a zatem jeśli jesteś kierowcą etatowym i często poruszasz się po mieście, miastach lub po świecie, powinieneś zainwestować jednak w bardziej profesjonalną kamerę z mocniejszymi parametrami, by mieć pewność, że będzie działać prawidłowo przez długi czas.

Ważnym kryterium są także dodatkowe funkcje w kamerach cofania, jak na przykład:

  • odporność na wstrząsy;
  • funkcja HDR;
  • moduł GPS;
  • połączenie z telefonem za pomocą Bluetooth lub WiFi;
  • Wide Dynamic Range i wiele innych.

Kamera cofania w samochodzie – porównanie

Przedstawimy poniżej kamery cofania w zestawie Smartcams, które są najczęściej wybierane przez kierowców i jednocześnie łączą w sobie świetną jakość oraz atrakcyjną cenę. Sprawdź nasz ranking:

Kamera cofania 8 LED RCA Chinch

Kamera-samochodowa

To niewielka kamera o szerokokątnym obiektywie i polem widoczności na 140°, dzięki czemu jesteś już w stanie dostrzec z tyłu wiele szczegółów. Jest ona bardzo odporna na różne warunki atmosferyczne i świetnie sprawdza się podczas cofania w ciemnościach, ponieważ posiada specjalne lampy LED.

Kamera cofania CCD z funkcją skrętnych linii wspomagających parkowanie

Kamera-samochodowa

Naszą kolejną propozycją jest kamera o kącie widzenia 170°, która wyposażona jest w nowoczesną funkcję Dynamic Trajectory, która pokazuje na ekranie linie pomocnicze skręcające wraz z pojazdem podczas cofania. To zdecydowanie ułatwia parkowanie, a samo urządzenie można zamontować w różnych rodzajach i modelach samochodów.

Kamera cofania HSJ-220

Kamera-samochodowa

Jest to rejestrator montowany w lusterku wstecznym, co już jest dużym udogodnieniem dla kierowcy. Możliwe jest w niej także nagrywanie podwójne zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu jednocześnie, dzięki czemu możesz zabezpieczyć materiał na obie strony. Posiada ona także bardzo dobry procesor oraz rozdzielczość Full HD, dzięki czemu nagrane filmy są bardzo dobrej jakości.

Kamera cofania CDR 820

Kamera-samochodowa

Wyposażona jest również w obraz o rozdzielczości Full HD, a przy tym funkcję G-Sensor i Wide Dynamic Range. W tym zestawie masz w sumie do czynienia aż z trzema kamerami: na przód, wewnątrz auta i kamerę cofania, co pozwala na kompleksowe nagrywanie z każdej perspektywy.

Kamera cofania HSJ-226

Kamera-samochodowa

To kamera zamontowana w lusterku wstecznym, której pole widzenia sięga aż 175° i posiada także opcję stabilizacji obrazu, dzięki czemu nagranie jest o wiele wyraźniejsze. Zestaw składa się z dwóch kamer z funkcją HDR i Wide Dynamic Range. Kamera cofania wyposażona jest również w tryb parkingowy wraz z możliwością nagrywania w nocy, a więc jest to najlepsze połączenie dla każdego kierowcy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *