Jak wynająć samochód z wypożyczalni?

Zastanawiasz się nad wynajmem pojazdu z wypożyczalni? Potrzebujesz samochodu, który będzie nie tylko sprawny, ale również reprezentacyjny? Z pewnością wybór odpowiedniej wypożyczalni aut ułatwi rezerwację idealnego pojazdu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wypożyczając samochód.

Jak wypożyczyć samochód?

Rezerwacja samochodu z wypożyczalni odbywa się zazwyczaj telefonicznie, mailowo oraz poprzez formularz kontaktowy na stronie danej firmy. Zdecydowanie ostatni wariant jest najkorzystniejszy ze względu na wygodę i szybkość rezerwacji. Możemy bez problemu wynająć samochód, będąc w domu. Jak to zrobić? W formularzu kontaktowym wypełniamy nasze dane, wybieramy markę oraz model pojazdu, który nas interesuje, a następnie przechodzimy do wyboru usług dodatkowych i potwierdzamy transakcję. Po dokonaniu płatności – kaucji zwrotnej oraz opłaty za wynajem możesz cieszyć się jazdą wybranych samochodem. Warto mieć na uwadze fakt, że często wypożyczalnia umożliwia odbiór oraz zwrot pojazdu z dowolnego miejsca, co jest dużą zaletą dla nas. Wśród dodatkowych usług możemy spodziewać się, np. możliwości wynajmu auta z kierowcą, na różne okazje, czy uroczystości.

Kto może wynająć auto?

Wśród regulaminów wypożyczalni często możemy spotkać zapis o wymaganym wieku kierowcy. Wypożyczalnie indywidualnie ustalają przedział wiekowy. Dlatego niekiedy auto może wypożyczyć osoba, która ukończyła 18 lat, a innym razem jest to wymóg ukończenia 20. lub nawet 21. roku życia. Oprócz określonego wieku wymóg odnosi się do posiadania prawa jazdy – należy go mieć co najmniej od roku. Zasady te są jednak określane indywidualnie, dlatego warto zapoznać się szczegółowo z regulaminem wypożyczalni.

Limit kilometrów i kaucja zwrotna

Podczas rezerwacji pojazdu możemy spotkać się z określeniem kaucji zwrotnej. W trakcie podpisywania umowy pobierana jest kaucja. Pozwala na zablokowanie kwoty wynajmu auta na karcie płatniczej. Zostaje zwrócona w momencie, gdy samochód zostanie oddany w stanie nienaruszonym bez wad oraz uszkodzeń. Warto podczas opłaty dowiedzieć się, czy musimy zatankować auto do pełna, jeśli zostanie nam wydany samochód z pełnym bakiem. Za brak odpowiedniej ilości paliwa podczas zwrotu, mogą zostać pobrane z kaucji koszty związane z niedopilnowaniem regulaminu przez klienta. Co więcej, podczas wyboru pojazdu z pewnością spotkamy się z pojęciem – limit kilometrów. Obowiązuje on zazwyczaj podczas wynajmu krótkoterminowego. Gdy chcemy zarezerwować auta na dłużej, limit ten ustalany jest indywidualnie. Musimy jednak liczyć się z tym, że gdy przekroczymy dany limit kilometrów, będziemy zmuszeni dokonać dodatkowych opłat za każdy kilometr.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *