Gdzie zamontować kamerę cofania?

Właśnie kupiłeś rejestrator jazdy z kamerą cofania albo zastanawiasz się nad jedną z nich i nie wiesz, na którą się zdecydować? W takim razie podpowiedź znajdziesz poniżej wraz z zaznaczeniem wszelkich korzyści korzystania akurat z kamerki w lusterku wstecznym albo zamontowanej w ramce tablicy rejestracyjnej. Wybór należy do Ciebie – sprawdź, czego potrzebujesz.

Kamera cofania w lusterku – pierwszy sposób na montaż

Nasza pierwsza propozycja jest w zasadzie najwygodniejsza dla większości kierowców, ponieważ nie zabiera wiele czasu, a podczas użytkowania możesz wygodnie spoglądać w lusterko wsteczne i kontrolować sytuację za Twoim samochodem. Ten komfort wynika przede wszystkim z intuicji, która podpowiada nam, że podczas cofania pojazdu patrzy się jednocześnie na lusterka boczne i to wsteczne, a tam możesz od razu dostrzec wszystkie detale i ewentualne przeszkody.

Jeśli jeszcze dodatkowo wyposażysz się w kamerę cofania z trybem parkingowym, będziesz mógł liczyć również na sygnały ostrzegawcze czy linie pomocnicze podczas cofania. To bardzo wygodne rozwiązanie, z którego potem nie będziesz chciał już zrezygnować. Wracając jednak do samego montażu, kamera na wstecznym lusterku jest instalowana za pomocą kilku ruchów. Wystarczy nałożyć nakładkę na lusterko i zamontować kamerę tylną w samochodzie, gdzie czasami w droższych modelach możesz liczyć na połączenie bez przewodów i zbędnych problemów.

Kamera cofania z monitorem – drugi sposób na montaż

Równie często kierowcy decydują się na wybór tradycyjnych kamerek cofania, które montowane są z tyłu, a na przodzie kokpitu znajduje się monitor do obserwowania tego, co dzieje się podczas cofania. Jeśli posiadasz komputer pokładowy z monitorem samochodowym, możesz też spokojnie podłączyć kamerę cofania do wewnętrznego ekranu za pomocą łączenia Bluetooth lub WiFi. Podobnie w nowszych wersjach można spotkać się z bezprzewodowym połączeniem kamerek cofania z telefonami, gdzie systemy zintegrowane są z Androidem lub IOS.

Ten rodzaj kamery cofania jest najczęściej spotykany, również ze względu na atrakcyjne ceny. Przykładowo kamery do cofania marki Smartcams są oferowane w naprawdę korzystnych warunkach, a przy tym ich jakość pozostaje nadal na wysokim poziomie. Wbrew pozorom wcale nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy, by móc korzystać z dobrej i skutecznej kamery cofania.

Kamera cofania w ramce – trzeci sposób na montaż

Ostatnią i zarazem najtańszą opcją jest instalowanie kamery cofania w ramce od tablicy rejestracyjnej, co także jest maksymalnie wygodne. Wystarczy tak naprawdę zdjąć starą tablicę, wyjąć ją z ramki i zamontować nową wraz z wmontowaną kamerką. Jest ona praktycznie niewidoczna, a jej struktura doskonale sprawdza się w trudnych warunkach jak deszcz, mróz czy wiatr. Również widoczność z kamerki w ramce może być świetnej jakości, a wystarczy, że przed zakupem sprawdzisz jej najważniejsze parametry – rozdzielczość, obiektyw i stabilizację obrazu. To Twoja gwarancja wyraźnych nagrań z kamery cofania zamontowanej sprytnie w ramce tablicy rejestracyjnej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *