Wyciągarka i wciągarka – podstawowe różnice między urządzeniami

W warsztatach i serwisach samochodowych, ale także w różnych firmach stosowane są urządzenia zarówno wciągające, jak i wyciągające. Dlatego wyciągarka i wciągarka są niezwykle przydatnymi urządzeniami, które poradzą sobie podczas niejednej opresji. Czym zatem różnią się te dwa sprzęty i czy przydadzą się na co dzień podczas pracy? Sprawdź naszym artykule podstawowe różnice między tym sprzętem.

Wciągarka a wyciągarka – co musisz o nich wiedzieć?

Różnić pomiędzy wciągarką a wyciągarką jest kilka. Jednak najważniejsza różnica tyczy się tego, że oba urządzenia pracują zupełnie inaczej.

Wciągarka jest urządzeniem, które przeznaczone jest do pracy w pozycji pionowej, gdzie udźwig i  przemieszczenie nawet na niewielką odległość przy cięższych przedmiotach jest możliwe. Wciągarka często są mylone właśnie z wyciągarkami ze względu na ich podobną nazwę, ale jak możemy się domyślać, wciągarka wciąga dane elementy w odpowiednie miejsce. Takie urządzenie stosuje się zazwyczaj w przedsiębiorstwach przemysłowych, czy warsztatach i serwisach samochodowych.

Wyciągarki z kolei to urządzenie, które przystosowane są do pracy w poziomie, a za pomocą liny i elementu, jakim jest zblocze, może kąt liny ustawać dowolnie względem położenia przedmiotu, który chcemy wyciągnąć. Wyciągarki stosuje się, gdy chcemy wyciągnąć dany przedmiot. Przydaje się zwłaszcza w samochodach terenowych, czy pojazdach specjalnych (pomocy drogowej, autolawety). Gdy chcesz zaopatrzyć się w wyciągarki do pojazdów specjalnych lub samochodu terenowego, wybierz https://terenowiec.pl/pl/97-wyciagarki-samochodowe. Wyciągarki stosuje się nawet w przypadku łodzi i ich wyciągania na brzeg.

Gdzie kupić odpowiednie urządzenia?

Urządzenia, które odpowiednio dopasujesz do swoich potrzeb, możesz znaleźć przez Internet, gdzie sklepy z akcesoriami i sprzętami możesz kupić w sklepach internetowych. Znajdziesz tam zazwyczaj produkty i elementy, które możesz wybrać do swojego pojazdu, a także dopasować do swojego zastosowania. Dlatego polecamy https://terenowiec.pl/pl/ – masz możliwość kupić w sklepie wyciągarki do swojego samochodu terenowego czy pojazdów specjalnych. Znajdziesz tam także akcesoria i dodatki, które mogą Ci się przydać do korzystania i użytkowania z wyciągarki samochodowej.

Z kolei wciągarki możesz również nabyć w specjalistycznych sklepach z tego typu urządzeniami, gdzie zazwyczaj znajdziesz elektryczne i łańcuchowe rodzaje wciągarki. Obie z nich mają bardzo podobny udźwig do nawet 10 ton. Jednak z reguły wybiera się elektryczne, które są wytrzymałe i wydajne.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *