Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wyciągarki do samochodu?

Wyciągarki samochodowe używane są najczęściej przez służby ratunkowe, pomoc drogową i miłośników off-road. To akcesorium, z którego korzystają zarówno profesjonalni rajdowcy, jak i amatorzy taplania się w błocie. Jednak chcąc podjąć dobrą decyzję zakupową, warto wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę. Jak kupić profesjonalną i dobrą wyciągarkę do samochodu?

Najważniejsze parametry wyciągarki samochodowej

Poszukiwania wyciągarki do samochodów terenowych warto rozpocząć od przeanalizowania dostępnej oferty i następnie, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki – dokonać zakupu. Najważniejsze, aby zwrócić uwagę na poszczególne parametry techniczne ogólnodostępnych urządzeń oraz wziąć pod uwagę także na model pojazdu, który zamierzasz wyposażyć w wyciągarkę.

Ważnym czynnikiem decydującym o zakupie powinien być także sposób jej montażu. Wyciągarka powinna być prosta w montażu i od razu gotowa do użycia.

Najistotniejszą zasadą przy kupnie wyciągarki jest to, że ciężar samochodu powinien stanowić połowę nominalnej siły uciągu wyciągarki. Pamiętaj, że załadowany samochód będzie ważył więcej i to również trzeba wziąć pod uwagę.

Na rynku dostępne są wyciągarki ręczne, hydrauliczne i elektryczne. Te ostatnie cieszą się największą popularnością, głównie za sprawą ich uniwersalności. Natomiast decydując się na wyciągarkę ręczną, możesz liczyć jedynie na siłę własnych mięśni. Niemniej jednak, ręczne wyciągarki są najbardziej wytrzymałe.

Podczas analizy interesujących ofert, przeanalizuj parametry takie jak:

  • rodzaj wyciągarki (wyciągarka elektryczna, ręczna czy hydrauliczna),
  • maksymalna siła uciągu,
  • warunki gwarancyjne,
  • sposób montażu,
  • producent.

Gdzie kupić profesjonalną wyciągarkę samochodową?

Warto zdecydować się na zakup wyciągarki od profesjonalnej, sprawdzonej firmy. Ogromny wybór wyciągarek, a także profesjonalną pomoc doradców, znajdziesz w firmie Terenowiec 4×4. Firma posiada kilkunastoletnie doświadczenie na rynku i cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii. Długoletnia tradycja oraz posiadanie ogromnej bazy produktów to potwierdzenie jakości i profesjonalizmu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *