Jak wybrać rejestrator jazdy?

Zakup kamery samochodowej nie zawsze jest łatwe. Szczególnie gdy zależy nam na wysokiej jakości modelu, który będzie cechować się funkcjonalnością. W poniższym wpisie podpowiemy, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas zakupu rejestratora jazdy.

Nagrywany obraz

Rejestrowany obraz przez kamerę samochodową powinien być w jak najlepszej jakości. Zapewni to wyraźny i dokładny obraz. W dodatku nagrywany film będzie bardziej czytelny i łatwiejszy do zinterpretowania. Dlatego rozdzielczość obrazu powinna oscylować w granicach 1920×1080 pikseli, czyli Full HD. Nieco bardziej rozbudowane i nowoczesne modele mają nawet jakość 4K. Jednak w tym przypadku wiążę się to z większym zajmowanym miejscem na karcie pamięci. Zwróćmy uwagę również na kąt widzenia. Waha się on najczęściej w granicach 120 a 140 stopni. Możliwości szerszych ujęć to znacznie większa perspektywa. Dany kąt powinien być tak szeroki, aby umożliwiać nagrywanie również pasa ruchu obok. Niekiedy także kierowcy cenią sobie, jeśli ekran kamery jest większy – zapewnia to łatwiejsze użytkowanie i wygodniejszą obsługę.

Pomocne dodatkowe funkcje

Wybierając urządzenie do samochodu często sprawdzamy, czy posiada dodatkowe funkcje, które byłyby ciekawe. Rejestratory jazdy także mają kilka opcji, które powinny zainteresować kierowców. Przede wszystkim jest to GPS. Wówczas kamera może stanowić dodatkowo nawigację. Z pewnością przyda się każdemu, kto podróżuje często w dalsze trasy. Innymi ciekawymi funkcja są tryby pracy, np. parkingowy oraz nocny. Pierwszy z nich zapewni nam bezpieczeństwo podczas pozostawienia pojazdu na parkingu. W razie wykrycia ruchu – kamera automatycznie się włączy i nagra całe zdarzenie. Urządzenie często posiada dodatkowo G-Sensor, czyli czujnik wstrząsów, który uaktywnia się podczas kolizji czy stłuczki (nie tylko na parkingu). Z kolei tryb nocny pozwoli nam nagrywać dobrej jakości obraz po zmroku. Wówczas w parze z nim mamy do czynienia z diodami podczerwieni, które odpowiadają za ochronę przed światłem latarni i samochodów. Niekiedy także kamera samochodowa ma w swoich funkcjach WiFi. Możemy dzięki temu podglądać obraz na żywo za pomocą smartfona. Jak wybrać rejestrator jazdy? Przede wszystkim kieruj się dobrą jakością urządzenia oraz ciekawymi funkcjami, które ułatwiłyby korzystanie z niej. Wybierz także sprawdzone sklepy, gdzie możesz nabywać kamerę. Mogą to być sklepy online, gdzie ceny są wówczas znacznie korzystniejsze.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *