Jak znaleźć odpowiedni rejestrator jazdy i na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest łatwą czynnością. Szczególnie, gdy wiąże się to z zakupem rejestratora jazdy do naszego samochodu. Na co zwrócić uwagę podczas kupna tego urządzenia? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Rozmiar oraz montaż

Kamera samochodowa przybiera różne formy, oraz rozmiary. Niekiedy mamy do czynienia z podłużnymi modelami, okrągłymi lub kwadratowymi. Rejestrator jazdy, który umieszczony jest na szybie auta, nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, aby nie ograniczać widoczności. Warto wziąć pod uwagę, gdzie umieszczamy urządzenie. Mamy do wyboru przednią szybę lub lusterko wsteczne.

Rozdzielczość i obiektyw

Obecnie swego rodzajem standardem są rejestratory o jakości Full HD (1920 x 1080). Podczas wyboru urządzenia zwróć uwagę na rozdzielczość, ponieważ niektóre modele oferują nam również wyższą jakość, np. 2.5K lub 4K. Obraz będzie czytelny oraz wyraźny. Standard w obiektywach to F2.0, która mówi o jego świetle. Kąt widzenia w urządzeniu powinien być szeroki, aby złapać nie tylko to, co dzieje się z przodu kamery, ale również i z boku, a więc na pasach ruchu obok. Dlatego zwróć uwagę na kamery o polu widzenia od 120 do 170 stopni.

Funkcje urządzenia

Wideorejestratory często wyposażone są w różne dodatkowe funkcje. Zdecydowanie przydatny okazać się może nadajnik GPS. Rejestruje nie tylko naszą trasę oraz wskazuje nam drogę, ale przede wszystkim dokładnie mierzy prędkość, z jaką się poruszamy. Kolejnymi dodatkami, które mogą okazać się potrzebne to WiFi oraz Bluetooth. Będziemy mogli swobodnie przesyłać filmy oraz zdjęcia z kamery na telefon, a także podglądać obraz na żywo na smartfonie. Można wymienić również czujniki ruchu, wstrząsu oraz tryby pracy: parkingowy, czy nocny. Odpowiednie kamerki do samochodu SmartCams to urządzenia, które sprawdzą się podczas codziennych sytuacji na drodze.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *