Jaką kamerę samochodową kupić i na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej kierowców decyduje się na dodatkowe zabezpieczenie pojazdu, jakim jest kamera samochodowa. Producenci starają się za wszelką cenę przykuć uwagę konsumenta, oferując coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Wideorejestratory zaczynają się powoli zamieniać w małe centra dowodzenia. Nie każda funkcja jest jednak przydatna, by kamerka spełniała swoje przeznaczenia. Na co należy zwracać uwagę kupując rejestrator jazy aby nie przepłacać?

Najważniejsza jest jakość obrazu

Należy zapamiętać to niczym amen w pacierzu. Wszystkie bajeranckie funkcje będą nic niewarte, jeżeli nasza kamera samochodowa nie zarejestruje wyraźnie najważniejszego incydentu na drodze. Najlepiej wybierać te rejestratory, które oferują nagrywanie obrazu FULL HD. W tym przypadku, absolutnym minimum będzie jakoś 1920 x 1080 przy 30 klatkach na sekundę. Na niższe parametry szkoda tracić czas, ponieważ w przypadku kolizji czy gwałtownego manewru obraz będzie rozmazany lub pojawią się widoczne piksele.

Oczywiście najlepiej zdecydować się na kamerkę posiadającą możliwość nagrywania w 4K. Wtedy zwiększamy szansę na dostrzeżenie takich detali jak tablica rejestracyjna. Oczywiście nie zawsze kamera będzie w stanie odczytać numery i cyfry, ale jeżeli przy jakości 4K może sobie nie dać rady, to przy 720p – nie ma na to szans.

Zasilanie kamery samochodowej

Im lepszą baterię posiada Twoja kamerka, tym dłużej będzie Ci służyć. Zwykłe baterie litowo-jonowe ulegają zużyciu i po jakimś czasie ryzykujemy utratą cennego materiału. Dla dodatkowego zabezpieczenia danych, warto rozważyć kamerkę zasilaną kondensatorem. Jest zdecydowanie bardziej odporny na skoki temperatury, bardzo szybko się ładuje i nie ma ograniczonych cykli ładowania. Jedynym minusem jest tu brak możliwości uruchomienia kamery bez zewnętrznego zasilania. W zamian jednak zyskasz trwałość i odporność sprzętu.

Jaką kamerę samochodową wybrać na początek?

Na początek możesz zdecydować się na zakup prostej w obsłudze kamery samochodowej. Spełni z pewnością wszystkie swoje zadania i będziesz cieszyć się bezpieczeństwem na drodze. Postaw na kamerę samochodową JSE CDR 126 – zobacz jak niewiele kosztuje!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *