Kamera cofania – gdzie ją zamontować?

Wybór kamery cofania zależy przede wszystkim od jej umiejscowienia. Często nie wiemy, gdzie możemy to zrobić, jeśli mamy styczność z takim urządzeniem po raz pierwszy. Wyróżniamy dwie opcje, gdzie możemy ją zamontować. W poniższym wpisie przedstawimy Ci, jakie mogą być to miejsca.

W ramce tablicy rejestracyjnej

To najczęstszy wybór wśród kierowców, którzy cenią sobie montaż kamery w ramce tablicy rejestracyjnej, dlatego że daje ona dużo lepszy obraz i podgląd z tyłu. Dlatego urządzenie to montuje się właśnie w ramce, a jeśli w zestawie mamy również ekran – możemy go umieścić na desce rozdzielczej albo w lusterku wstecznym. Wówczas jedynie musimy się zastanowić, czy wolimy przewodowe, czy bezprzewodowe urządzenie. Bardziej sprawdza się ten pierwszy wariant, dając obraz o lepszej jakości. Druga opcja jest z kolei prostsza, ale nie daje gwarancji idealnego podglądu z tyłu podczas parkowania lub cofania. Kamera cofania w ramce to idealny wariant wyboru, który sprawdzi się w każdych możliwych warunkach. W tym przypadkach warto zaopatrzyć się w dobrą jakościowo kamerę samochodową oraz zainstalować ją w odpowiedni i należyty sposób, aby później wszystkie elementy działały poprawnie.

W tylnym zderzaku

Kamerę możemy zamontować podobnie jak w przypadku czujników parkowania w tylnym zderzaku. Niekiedy wymaga to niestety wywiercenia odpowiednich dziur, gdzie takie urządzenie możemy zainstalować. Tak samo, jak kamera umiejscowiona w ramce, również może być przewodowa lub bezprzewodowa. Najlepiej będzie,  jeśli zostanie zamontować gdzieś na środku, wówczas będziemy mieć idealny obraz oraz poprowadzić kable (w wersji przewodowej) tak, aby nie sprawiały utrudnienia kierowcy oraz pasażerom.  Ekran umieszczony może być w lusterku lub na panelu rozdzielczym. Wybór odpowiedniej kamery oraz tego, gdzie powinna być zamontować, zależy już tylko i wyłącznie od nas.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *