Kamera samochodowa – jaka będzie dobra?

Kamera samochodowa to urządzenie popularne wśród kierowców, dlatego warto wybrać odpowiedni sprzęt, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jaki rejestrator jazdy będzie najlepszy oraz na jakie funkcje należy postawić?

Zwróć uwagę na rozdzielczość

Rozdzielczość obrazu to kluczowa kwestia, która pomaga nam wybrać urządzenie o najwyższej jakości.  Najczęściej mamy do czynienia z rozdzielczością HD  bądź Full HD. Jakość nagrywanego obrazu jest o tyle ważna, ponieważ pozwoli nam na prawidłową interpretację nagranego filmu. W dodatku przejrzysty podgląd obrazu sprawi, że łatwiej będzie nam go odczytać w trudniejszych warunkach, np. po zmroku, czy w deszczu. Należy jednak zwrócić uwagę na kartę pamięci. Im lepsza rozdzielczość i jakość, tym więcej zajmuje miejsca pamięci. Podczas wyboru kamery samochodowej kluczowy jest także kąt widzenia. Najlepiej zwrócić uwagę na taki, dzięki któremu mamy widoczność na oba pasy jezdni. Waha się on w granicach 120 stopni, aż nawet powyżej 170 stopni. Im szerszy, tym zdecydowanie obiektyw wyłapie więcej rzeczy.

Dodatkowe funkcje

Niekiedy podczas wyboru odpowiedniego urządzenie z pewnością możemy także kierować się dodatkowymi funkcjami, które mają za zadanie poprawić komfort naszej jazdy. Najczęściej producenci kamer samochodowych proponują nam różne tryby pracy. Tryb nocny oraz parkingowy to najpopularniejsze z nich. Pierwszy wariant odpowiada za nagrywanie obrazu po zmroku. Wówczas rejestrator powinien posiadać diody podczerwieni oraz wysokiej jakości rozdzielczość. Z kolei tryb parkingowy pozwoli nam na nagrywanie obrazu wtedy, gdy kamera poczuje ruch przed obiektywem, np. podczas kolizji lub wstrząsu. Niekiedy tryb ten łączy się z czujnikiem ruchu. Z kolei inną dodatkową opcją jest możliwość podglądu trasy poprzez GPS. Nagrywa naszą całą drogę, kontroluje prędkość oraz doprowadza nas do wyznaczonego celu. Wówczas będziemy mieć do czynienia z  funkcjonalnym urządzenie. Kamery samochodowe smartcams to przydatne urządzenia w aucie, które mają za zadanie ułatwić nam codzienną podróż.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *