Kamera samochodowa w lusterku – zalety

Kamera samochodowa może być zarówno przeznaczona do rejestrowania trasy z przodu, po bokach, wewnątrz bądź pomaga podczas manewru cofania i parkowania. Jej wielofunkcyjność zapewniła sobie dużą ilość zadowolonych klientów.

Funkcjonalność

Urządzenie wbudowane jest w lusterku wsteczne, a także w zestawie najczęściej producenci oferują nam drugą kamerę tylną, która odpowiada za kamerę cofania. Oczywiście należy pamiętać o szerokim zastosowaniu tych kamer. Monitorując obraz z przodu, urządzenie nagrywa wszystkie zdarzenie, które mają miejsce na drodze, np. wypadek, stłuczka czy kolizja. Wszystkie te sytuacje bez problemu zarejestruje kamera. Ponadto, dzięki wielu funkcjom i trybom umożliwiają również zabezpieczenie się przed potencjalną próbą włamania lub kradzieży, gdy np. pozostawimy swój samochód na parkingu. Urządzenie zamontowane w lusterku jest zdecydowanie dyskretniejsze niż to wyżej już wspomniane na przedniej szybie lub desce rozdzielczej. Druga z kamer zamontowana z tyłu pozwoli nam na bezpieczny i precyzyjny manewr parkowania i cofania. Obraz pojawi się na ekranie lusterka w momencie, gdy wrzucimy bieg wsteczny.

Tryby pracy

Jedna z tych funkcji to tryb parkingowy, który umożliwia wykrycie ruchu lub drgań. Może być to zwykła stłuczka, zarysowanie samochodu lub kolizja, która zdarzyła się podczas pozostawienie pojazdu na postoju. Należy również wspomnieć o systemie G-Sensor, który jest czujnikiem wstrząsów i podczas dużej siły uderzenia podczas wypadku zabezpieczy całe. Z kolei czujnik ruchu pozwoli nam na nagrywanie tylko najważniejszych wydarzeń i zaoszczędzenie wolnego miejsca na karcie pamięci. Wówczas urządzenie samo się włącza, np. podczas uruchomienia samochodu lub podczas wykrycia ruchu przed obiektywem. Do czynienia mamy także z trybem nocnym, który umożliwia nagrywanie obrazu w wysokiej jakości po zmroku. Rejestrator powinien wówczas być wyposażony w diody podczerwieni, które są odporne na światło pojazdów i latarni. Kamery samochodowe do 300 zł to urządzenia, gdzie mamy specjalnie skonfigurowane i przeznaczone tryby pracy, aby ułatwić kierowcom jazdę.

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *