Kamera sportowa na zimowe szaleństwa. Na co zwrócić uwagę?

Kamery sportowe to niezastąpione urządzenia dla osób aktywnych, które łapią każda wolną chwilę i chcą cieszyć się, zapamiętując dane wydarzenie. Szczególnie pożądany rodzaj urządzenie zimą. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej kamery sportowej?

Funkcje w kamerze sportowej

Warto wspomnieć, jakie funkcje może posiadać kamera sportowa. Wszystko zależy tak naprawdę od danego modelu. W niektórych urządzeniach dostępny mamy moduł WiFi, który pozwoli nam na szybkie kopiowanie danych, a także transmisje na żywo. Tak samo jest w przypadku, gdy kamera posiada Bluetooth z pomocą, którego możemy mieć podgląd obrazu na naszym telefonie. Kolejna z dodatkowych funkcji to Timelapse, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie serii zdjęć i połączenie ich animacją w przyspieszonym tempie. To jedna z ciekawych funkcji w kamerach sportowych, która jest często wybierana szczególnie podczas ekstremalnych podróży. Również warto będzie zaopatrzyć się np. w monopod, który będzie wygodniejszą formą użytkowania urządzenia. Warto również, aby urządzenie posiadało ekran dotykowy. Ułatwi to korzystanie z kamery oraz jego obsługa będzie znacznie prostsza. Zwróćmy uwagę podczas zakupu na baterie i czas pracy. Niekiedy dane urządzenie ze względu na ograniczony czas będzie wymagać dodatkowego akumulatora.

Rozdzielczość i jakość obrazu

Rozdzielczość obrazu to kluczowa kwestia w szczególności, gdy zależy nam na profesjonalnych kadrach oraz wysokiej jakości zdjęć. Zazwyczaj preferuje się jakość Full HD, jednak obecnie wiele urządzeń oferuje nam znacznie wyższą rozdzielczość niekiedy 4K (Ultra HD). Wówczas bez problemu nagrany obraz będzie najwyżej jakości oraz z pewnością nie straci na niej, oglądając dany film czy zdjęcia na komputerze. Ponadto ważny jest również kąt obrazu – im większy, tym obiektyw uchwyci znacznie więcej rzeczy wokół. Ważną opcją jest także stabilizacja obrazu. Jest to o tyle przydatna funkcja, dzięki której ostrość nagrywanych filmów oraz robionych zdjęć zostanie zachowana. Smartcams.pl to sklep, w którym znajdziesz najwyżej jakości urządzenia przeznaczone do użytku na co dzień oraz w ekstremalnych warunkach.

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *