Montaż rejestratora jazdy – gdzie go zamieścić w samochodzie?

Kamera samochodowa powinna mieć swoje konkretne miejsce wewnątrz pojazdu. Najczęściej wybierane się trzy rozwiązania, które dostosowane jest do komfortu kierowcy. Jednak problem pojawia się, gdy zastanawiamy się, gdzie umieścić urządzenie.

Instalacja kamery

Wiele kierowców zadaje sobie pytaniegdzie zamontować rejestrator jazdy. Najczęściej rejestrator jazdy zamieszcza się na przedniej szybie pojazdu. Montaż kamery odbywa się za pomocą uchwytu, podobnego do tego, co w przypadku telefonów. Innym sposobem jest umiejscowienie jej na desce rozdzielczej. Jednak jest to kłopotliwe miejsce, ze względu na to na cały panel sterowania lub radio LCD. Wówczas kamera przeszkadza, aby wykorzystywać znajdujące się na desce rozdzielczej funkcję. Innym ciekawym sposobem montażu rejestratora jazdy to umiejscowienie go na wysokości lusterka wstecznego. Można zaopatrzyć się w opcję kupna gotowe zestawu, gdzie mamy kamerę do jazdy na co dzień wbudowaną już w lusterku wsteczne. Takie zestawy to częsty wybór ze względu na ułatwienie oraz więcej miejsca wewnątrz pojazdu. To, gdzie umieścimy urządzenie zależy od nas. Pamiętajmy, że rejestrator nie może zasłaniać nam widoku jazdy oraz powodować ograniczonej widoczności, dlatego często wybiera się przednią szybę, montując urządzenie poprzez uchwyt. Często na środku, wówczas pozwala to ułatwiać jazdę samochodem na co dzień.

Jak wybrać model urządzenia?

W wyborze odpowiedniego dla siebie modelu może pomóc fachowca pomoc specjalistów w sklepach lub zorientowanie się wśród znajomych odnośnie tego typu urządzeń. Często także posługujemy się opiniami na forach internetowych. Z kolei wybór kamery nie jest trudną czynnością. Wystarczy zaopatrzyć się w rejestrator z wysoką rozdzielczością (najlepiej Full HD), czujnikami ruchu oraz dodatkowymi funkcjami. Parametry urządzenia pozwolą nam z łatwością korzystać z kamery. Ponadto zwróćmy uwagę na tryb pracy. Warto posiadać tryb nocny, gdzie będzie potrzebny szczególnie zimą, ponieważ szybko robi się ciemno. Dlatego zatem pozwoli to nagrywać filmy po zmroku w wysokiej rozdzielczości. Tryb parkingowy będzie dodatkową opcją, która zabezpieczy samochód przed niechcianymi stłuczkami, a więc z łatwością w takich sytuacjach będziemy mogli wskazać sprawcę zdarzenia. Odpowiedni model urządzenia możemy kupić zarówno stacjonarnie, jak internetowo. Drugi wariant daje nam dużo niższe ceny oraz wiele gratisowych akcesoriów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *