Nie tylko do nagrywania – zalety kamery samochodowej

Urządzenie praktyczne powinno opierać się nie tylko o swoje podstawowe funkcje. Rejestrator jazdy służy do nagrywania, ale posiada także inne opcje, które zapewniają nam komfort jazdy. W poniższym wpisie przybliżymy kilka z nich.

Nawigacja i kamera samochodowa w jednym

Obecnie w wielu modelach rejestratorów, nawigacja to jeden z kluczowych parametrów. Mowa szczególnie o kamerach, które zostały wyposażone w wyświetlacze LCD. To one najczęściej posiadają GPS w swoich ustawieniach. Z pewnością wiele osób zastanawia się, po co właściwie potrzebna będzie nam nawigacja, skoro zależy nam głównie na nagrywaniu sytuacji na drodze. Nie musimy podczas podróży używać pomocniczych urządzeń typu osobnej nawigacji lub telefonu komórkowego. GPS w kamerze samochodowej ma kilka opcji, np. precyzyjniej mierzy prędkość, czy zapisuje naszą trasę.

WiFi

Pozwala on na bezprzewodowe połączenia, np. z telefonem komórkowym. Wówczas na smartfonie możemy podglądać obraz, który rejestruje się na żywo lub przeglądać przesłane z karty pamięci do urządzenia pliki. Nieco bardziej zaawansowane i nowoczesne kamery samochodowe umożliwiają nawet zmianę ustawień poprzez smartfon. Jednak obecnie nie wszystkie rejestratory pozwalają na to.

Dodatkowe ciekawe funkcje

Oczywiście musimy również wspomnieć o innych funkcjach, które nie zawsze są standardową opcją w kamerach samochodowych. Jednak nie każdy model będzie je posiadał. Wśród częstych funkcji, jakie możemy spotkać zaliczamy: ostrzeganie przed fotoradarami, tryby pracy (parkingowe, nocne), G-Sensor, czy sterowanie głosowe. Istotne jest, aby wybrać model i rodzaj urządzenia, które będzie prawidłowo współpracował z nami na co dzień. Dlatego warto wybrać kamery SmartCams do samochodu. Zależy nam przecież, aby dana kamera była funkcjonalna.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *