Problemy sprzedaży auta na własną rękę

Samochody niestety mają to do siebie, że po pewnym czasie eksploatacji nie nadają się już do dalszego użytkowania, a przynajmniej zmniejsza się Twoja chęć jazdy nim, gdy możesz mieć już całkowicie nowy i inny pojazd w swoim garażu. Zatem nadchodzi przełomowy moment sprzedaży, gdzie wiele osób porywa się na samodzielne wystawienie i pozbycie się samochodu, co jednak jak się okazuje nie jest takim prostym zadaniem. Sprawdź poniżej z jakimi trudności musisz się liczyć przy sprzedaży auta na własną rękę, a także jakie masz alternatywne wyjścia.

Poświęcony czas

Oto pierwsze wymaganie, o którym musisz być w pełni świadomym, ponieważ wystawienie samochodu na sprzedaż jest dość długim i żmudnym procesem, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Chcąc czym prędzej pozbyć się auta, musisz liczyć się z poświęceniem dużej ilości czasu przede wszystkim na samo przygotowanie pojazdu i ogłoszenia. Każda oferta sprzedaży powinna zawierać jak największą ilość dobrej jakości zdjęć, dlatego zanim zabierzesz się za fotografowanie, musisz wpierw dokładnie wyczyścić samochód z zewnątrz, jak i w środku.

Dopiero wtedy można przystąpić do robienia zdjęć, które powinny obejmować każdą część samochodu z bliska i daleka, wyraźnie przedstawiać jego stan ogólny, gdzie warto ukrywać jakichkolwiek mankamentów, a przede wszystkim trzeba przedstawić je w jak najlepszym świetle. Po wykonaniu sesji musisz poświęcić kolejny czas na wstawienie ogłoszenie na kilku portalach, by zwiększyć swój zasięg odbiorców, a tym samym trzeba stworzyć i opracować opis oferty, który powinien być zwięzły, konkretny i oczywiście czytelny. Wszystko to jednak zajmuje sporo czasu, na co nie każdy może sobie pozwolić poza własnym czasem wolnym.

Dodatkowe koszty

Zanim pozbędziesz się starego samochodu, trzeba wziąć pod uwagę również wszelkie dodatkowe opłaty, jak na przykład zbliżające się ubezpieczenie, naprawę drobniejszych usterek, które warto zrobić, by podwyższyć nieco wartość samochodu, a tym samym zainteresowanie nim. Ponadto będziesz zmuszony ponieść kolejne koszty wystawienia ogłoszeń na portalach aukcyjnych, gdzie stało się to już rzeczą powszechną. Należy także pomyśleć nad wyróżnienie swojego ogłoszenia, co znów podnosi szansę zauważenia przez potencjalnych kupców, aczkolwiek jest to następny dodatkowych koszt, który trzeba przedłużać z czasem, o ile samochód nie zostanie wcześniej kupiony.

Ciągle aktywny

Takie właśnie musisz być przez cały okres wystawienia samochodu na sprzedaż. Liczy się każdy telefon i zapytanie nadesłane mailowo, które może okazać się ostatecznym, dlatego też musisz nieustannie sprawdzać swój telefon czy pocztę mailową, by nie przeoczyć tego momentu, a to właśnie może być dla niektórych męczące.

Alternatywa

W zasadzie istnieje jedno najrozsądniejsze wyjście, a mianowicie wybór skupu aut w Warszawie, które zajmie się dosłownie wszystkim. Wówczas zaoszczędzisz nie tylko swój czas, ale również pieniądze, które dodatkowo zyskasz po odsprzedaniu samochodu. Wystarczy zgłosić swój pojazd, uzgodnić wycenę, podpisać umowę i gotowe! Wszystkim zajmuje się skup, a zatem organizują transport, później sprzedają samodzielnie samochód i jeszcze wypłacają należność gotówką. To bardzo wygodne również dla osób, które posiadają samochodu mocno eksploatowane, uszkodzone czy poleasingowe – każdy z nich przyjmie od Ciebie skup aut.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *