W jaki sposób wybrać rejestrator jazdy?

Kamera samochodowa jest coraz bardziej powszechnie używana. Ma szerokie zastosowanie i jest przydatna w wiele sytuacjach. Podczas zakupu tego urządzenia należy kierować się wieloma kryteriami, które mogą okazać się potrzebne podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Zwróć uwagę na rozdzielczość

To najważniejsza kwestia podczas wyboru odpowiedniego wideorejestratora. Jak wybrać rejestrator jazdy? Bez najwyższej jakości obraz nagrany będzie nieczytelny oraz niekiedy, np. podczas warunków nocnych nie jest zrozumiały do odczytania. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się jakość podstawowa HD (1280×720). Jednak obecnie wiele producentów dba o to, aby większość modeli miały zdecydowanie lepszą rozdzielczością – Full HD. Nie zapłacimy o wiele więcej, a z pewnością nagrywany obraz zyska zdecydowanie lepszą jakość. Inne z kolei modele oferują niekiedy 4K. Jednak musimy pamiętać, że kamery mając tak dużą jakość mogą zdecydowanie zajmować więcej miejsca na karcie pamięci wewnętrznej, co czasem zmusza nas do zakupienia osobnej zewnętrznej karty. Podczas wyboru kamery samochodowej kluczowy jest także kąt widzenia. Najlepiej zwrócić uwagę na taki, dzięki któremu mamy widoczność na oba pasy jezdni. Standardowy kąt to 120 stopni, ale można zauważyć również rejestratory o kącie 150 czy 170 stopni i nawet więcej. Im szerszy, tym zdecydowanie obiektyw może uchwycić więcej.

Dodatkowe funkcje mogą być pomocne

Wiele rejestratorów jazdy posiada także szeroką gamę dodatkowych funkcji, które mają za zadanie poprawić niekiedy codziennie poruszanie się samochodem. Spośród ciekawych dodatków mamy tryb parkingowy, który rejestruje dany obraz przed obiektywem podczas pozostawienia pojazdu na parkingu. Niekiedy czujnik ruchu, który również może być dodatkiem, włączy kamerę, która wyczuje ruch i nagra całą sytuację. Pozwoli to na zaoszczędzenie baterii i pamięci w urządzeniu. Rejestrator jazdy posiada często GPS. Dzięki niemu bez problemu umożliwi nam zapis trasy oraz podgląd danego położenia na mapie, a także stan aktualnej prędkości. Zyskamy wówczas dodatkową funkcję bez konieczności zakupu osobnego urządzenia, czy korzystania z nawigacji w telefonie. Ponadto warto, aby kamera samochodowa posiała tryb nocy. Umożliwi to nagrywanie obrazu po zmroku lub w nocy, dzięki diodom podczerwienie, które są także odporne na światło latarni i samochodów. Jednak przy tej funkcji istotna jest również rozdzielczość i jakość nagrań.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *