Zakup rejestratora jazdy – czy to trudny wybór?

Odpowiedni rejestrator jazdy powinien posiadać wszelkie funkcje, które sprawią, że komfort jazdy i bezpieczeństwo będą znacznie lepsze. Dlatego podpowiemy, na jakie parametry warto,  zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie. Czy zatem zakup wideorejestratora to trudny wybór?

Obraz – rozdzielczość i jakość

Rozdzielczość ekranu powinna zacząć się od Full HD, a więc 1920×1080 px. Jakość obrazu jest o tyle ważna, ponieważ następnie cały materiał musi być czytelny oraz przede wszystkim wyraźny. Zwróć uwagę na kąt widzenia. Najczęściej zaczyna się on od 120° do nawet 170°. Szerszy kąt pozwala uchwycić obiektywowi więcej, co wpływa na perspektywę obrazu. Gdy mowa o obiektywnie – zwróć uwagę na większy wyświetlacz.

Przydatne funkcje

Wiele rejestratorów jazdy posiada ciekawe funkcje. Na samym początku można wymienić choćby GPS. Wówczas wideorejestrator zmienia się w nawigację, która kontroluję trasę, mierzy dokładną prędkość, a także wskazuje idealną drogę. Kamera samochodowa z GPS zastępuje nam dodatkowe urządzenia oraz konieczność korzystania z nawigacji w telefonie. Kolejnymi ciekawymi dodatkami są tryby pracy: parkingowy i nocny. Pierwszy z nich zazwyczaj za pomocą czujnika ruchu nagrywa wszystko, co dzieje się przed obiektywem po pozostawieniu samochodu na postoju. Tryb nocny jest idealny szczególnie w okresie jesienno-zimowym lub podczas przemierzania trasy po zmroku. Z kolei czujnik wstrząsu G-Sensor włącza się po wystąpieniu poważnej kolizji lub wypadku. Chwilę przed jak i po rejestruje obraz oraz zdarzenie, które miało miejsce. Oznacza nagranie kłódką, aby się nie usunęło, szczególnie gdy nasza kamera ma funkcję nagrywania pętli. W rejestratorze często mamy do czynienia również z WiFi. Transmituje obraz na żywo na telefonie. Możemy także przesyłać nagrania oraz je odtwarzać za pomocą Bluetooth. Jak wybrać rejestrator jazdy? Przede wszystkim szukaj odpowiednich modeli w Internecie. Znajdziesz wiele ciekawych ofert w dobrych i korzystnych dla Ciebie cenach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *