3 ważne funkcje kamery samochodowej

Obecnie kamera samochodowa staje się niezbędnym elementem w pojeździe podczas codziennego podróżowania. Warto zapoznać się z funkcjami, jakie posiadania to urządzenia, aby móc cieszyć się szerokim zastosowaniem kamery samochodowej.

G-Sensor

Czujnik wstrząsów, czyli G-Sensor odpowiada  za zabezpieczenie nagrania przed usunięciem oraz nadpisaniem. Na drodze dzieją się różne sytuacje. Dochodzi również do wypadków, kolizji oraz stłuczek. Podczas mocnego uderzenia czujnik zapisuje nagranie i zabezpiecza przed usunięciem. Stanowi to zatem „czarną kłódkę” naszego samochodu. Dlatego warto wyposażyć się w rejestrator jazdy właśnie z tą funkcją, aby mieć pewność i poczucie bezpieczeństwa w różnych momentach.

Stabilizacja obrazu i rozdzielczość

Istotną kwestią kamery samochodowej jest oczywiście rozdzielczość obrazu. Z pewnością musimy zdecydować się na urządzenie o jakości Full HD, a nawet wyższej, jeśli zależy nam na ostrości. W dodatku, aby obraz był wyrazisty funkcja stabilizacji obrazu będzie koniecznością. Należy zatem wiedzieć, że funkcja ta nie jest tylko wykorzystywana w kamerkach sportowych, ale również tych z przeznaczeniem do samochodu. Zdecydowanie lepiej ogląda się film bez żadnych drgań, co jest rzadkością, gdy poruszamy się po nierównościach na drodze.

Tryb parkingowy

Kamery samochodowe posiadają często tryby pracy. Jednym z nich jest tryb parkingowy, który umożliwia nam nagrywanie wszystkiego, co dzieje się wokół naszego pojazdu, gdy pozostawimy go na postoju lub parkingu. Czujnik ruchu uruchamia kamerę, gdy wyczuje ruch przed obiektywem. To nie tylko oszczędność pamięci na karcie, ale również baterii. Urządzenie uruchamia się samo, co jest dla nas wygodną opcją. Zdecydowanie warto wybrać rejestrator z czujnikiem ruchu lub trybem parkingowym. Dlatego polecamy SmartCams.pl – kamerki do samochodu w najlepszych cenach. Znajdziesz mnóstwo modeli sprzętu, które sprawdzą się na co dzień.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *