Rejestrator jazdy z kamerą cofania – czy warto mieć?

Kamera samochodowa to urządzenie funkcjonalne i będzie stanowić świetny gadżet w aucie.  Wielu producentów oferuje zestawy urządzeń w postaci rejestratora jazdy oraz kamery cofania. Zyskujemy wówczas dwa sprzęty. Czy warto zaopatrzyć się w zestaw takich urządzeń?

Kamera samochodowa i kamera cofania – zalety

Nagranie z kamery samochodowej stanowi dowód podczas kolizji, stłuczki, czy wypadku. Z pewnością pomoże wskazać sprawcę. Rejestrator ma za zadanie przede wszystkim nagrywać wszystko, co dzieje się na drodze. Wśród innych zalet możemy wymienić choćby nagrywanie wszystkich widoków i tras podczas podróży. Niektóre urządzenia oferują funkcję, która umożliwia robienie zdjęć. Warto, wybierając rejestrator jazdy przyjrzeć się zestawom z kamerą cofania. Zyskujmy dwa urządzenia w dużo korzystniejszej cenie. Niekiedy zestaw posiada jeden ekran, który umożliwia nam nagrywanie drogi. Po wrzuceniu biegu wstecznego, włącza się pogląd obrazu z tyłu. Producenci oferuję także zestaw wraz z lusterkiem wstecznym, gdzie wyświetlacz został w nim zamontowany.

Zakup urządzenia

Rejestrator jazdy i kamerę cofania znajdziemy w sklepach z urządzeniami oraz elektroniką. Stacjonarne punkty umożliwiają nam podgląd na urządzenie. Niekiedy mamy możliwość przetestować w sprzęt. Jednak szukać tego typu urządzeń możemy poprzez sklepy internetowe. Oferują nam zazwyczaj o wiele niższą cenę, czy dodatkowe akcesoria. Dlatego polecamy SmartCams.pl – kamerki do samochodu, gdzie znajdziesz dobrej jakości urządzenia. Ich montaż wcale nie jest skomplikowany. Musimy jedynie zastanowić się nad wersją z okablowaniem lub bezprzewodową. Umieszczenie wyświetlacza jest również kluczową kwestią. Możemy wybrać rozwiązanie z lusterkiem wstecznym, gdzie to właśnie tam zainstalowany jest ekran. Wiele samochodów ma do dyspozycji radio LCD, w którym można umieścić wyświetlacz. Kamerę cofania montujemy z tyłu pojazdu na zderzaku, a najczęściej w ramce tablicy rejestracyjnej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *