Czy rejestrator jazdy będzie potrzebny podczas podróży?

Rejestrator jazdy nagrywa wszystko, co dzieje się przed maską naszego samochodu w trasie. To urządzenie, które sprawdzi się w różnych momentach na trasie, ale również na postoju, czy na parkingu. W jakich sytuacjach przyda nam się taki sprzęt?

W jakich sytuacjach przydaje się wideorejestrator?

Nagranie z kamery samochodowej stanowi dowód podczas różnych sytuacji na drodze, np. podczas wypadku, kolizji lub stłuczki. Na drodze dochodzi do wielu wydarzeń, np. niekontrolowanych stłuczek, czy nieprzepuszczania pieszych. Rejestrator jazdy służy nagrywaniu, a więc z pewności będzie odpowiedni do filmowania pięknych widoków podczas trasy. Niektóre modele kamery samochodowej mają także możliwość robienia zdjęć, co jest dodatkowym ułatwieniem. Okres wakacyjny to wzmożony ruch na drogach także w miejscach wypoczynkowych. Dochodzi do wielu wypadków, a także sytuacji, stwarzających zagrożenie. Niektóre modele posiadają także GPS. Ułatwia nam to podróżowanie poprzez wbudowaną już nawigację w kamerę samochodową.

Dobry rejestrator jazdy – co go wyróżnia?

Podczas zakupu kamery samochodowej rozdzielczość, jak i prędkość poklatkowa to jedne z kluczowych aspektów. Obecnie wiele modeli może pochwalić się jakością Full HD z prędkością 60 kl./s. Oczywiście wyższe urządzenia o rozdzielczości 4K to także jedno z możliwości wyboru urządzenia. Kolejną niezbędną funkcją jest tryb nocny. Rejestrator jazdy z trybem nocnym zdecydowanie lepiej radzi sobie ze słabym, sztucznym oświetleniem. Wybierzmy zatem urządzenie o jasności f/2.0 lub f/1.8. Wideorejestrator powinien także posiadać G-Sensor, czyli czujnik wstrząsów oraz przeciążeń. Gdy dochodzi do gwałtownego manewru, nagranie zostaje zabezpieczone przed usunięciem lub nadpisaniem. Odpowiednie urządzenie znajdziesz na SmartCams – kamerki do samochodu, gdzie duża ilość modeli sprawi, że zyskasz odpowiedni sprzęt.

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *