Kamera samochodowa z nawigacją – co warto o niej wiedzieć?

Gdy chcieliśmy posiadać kamerę samochodową oraz nawigację, najczęściej wybieraliśmy dwa osobne urządzenia. Obecnie wiele rejestratorów jazdy ma wbudowany GPS. Do czego zatem służy nadajnik GPS i czy warto zainwestować w to urządzenie?

Do czego służy GPS w rejestratorze jazdy?

Nawigacja w kamerach samochodowych zwykle odpowiada za pomiar bieżącej prędkości, ustaleniu położenia pojazdu, czy wyznaczenie trasy pod wskazany wcześniej adres lub miejsce. To nie wszystkie funkcje odbiornika GPS w rejestratorze jazdy. Monitoruje naszą trasę, a także nawiguje po nieznanym terenie. Sama kamera samochodowa może przydać nam się podczas wszelkich sytuacji na drodze. Nagranie będzie stanowić dowód i pozwoli określić, kto był sprawcą. Kamera sprawdzi się również podczas parkingowych sytuacji, gdzie dochodzi do stłuczek, czy obicia i zarysowania pojazdów.

Czy warto zaopatrzyć się w rejestrator jazdy z GPS?

Zdecydowanie warto zainwestować w rejestrator jazdy z GPS. Wiele nowoczesnych modeli posiada także inne ciekawe funkcje, np. WiFi, czy Bluetooth, gdzie możemy monitorować trasę na żywo na ekranie naszego smartfona lub przesyłać do niego filmy. Gdzie kupić rejestrator jazdy z GPS? Z pewnością warto sięgnąć do Internetu i właśnie tam znaleźć odpowiedni dla siebie model. To nie tylko niższa cena, ale i wiele dodatkowych akcesoriów lub zestawów. Najczęściej kamera posiada także czujnik ruchu, a więc wyczuwa obciążenie przed obiektywem. Przede wszystkim kamera samochodowa stanowi świetnie rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie dobrej jakości urządzenia z wieloma dodatkami.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *