Czy warto dokupić specjalny pilot do wyciągarek samochodowych?

Wyciągarki samochodowe to niezbędnik w przypadku pojazdów specjalnych oraz sportów off-road. Jazda po trudnym terenie, często także przy różnych, niesprzyjających warunkach pogodowych, może wiązać się z koniecznością wyciągnięcia samochodu, który utknął w błocie, śniegu, albo holowania. Bardzo przydatnym dodatkiem do wyciągarki może okazać się specjalny pilot. Sprawdźmy, czy istotnie warto się w takie akcesorium zaopatrzyć.

Do czego służą piloty do wyciągarek?

Pilot do wyciągarek umożliwia sterowanie wyciągarką w sposób bezprzewodowy. Warto jeszcze przed planowanym zakupem swojej wyciągarki, zorientować się czy dopuszcza ona możliwość takiego sposobu kierowania pojazdem. W większości nowoczesnych modeli wyciągarek takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe. Dzięki możliwości zdalnego sterowania wyciągarką, kierowca nie musi prowadzić jej osobiście, co może być szczególnie przydatna zwłaszcza w sytuacjach niebezpiecznych, mogących zagrozić zdrowiu, czy nawet życiu osoby siedzącej „za kółkiem”. Na czym polega zasada działania takiego pilota? Wykorzystuje on fale radiowe o konkretnej częstotliwości. Do jego poprawnego działania konieczny jest także montaż specjalnego przekaźnika.

Jakie są ich zalety?

Dzięki specjalnym pilotom, praca z wyciągarką okazuje się o wiele bardziej praktyczna i wygodna. To pozornie niewielkie i mało istotne akcesorium w rzeczywistości znacząco poprawia komfort, a także bezpieczeństwo pracy, która, nie ukrywajmy, często bywa trudna i  skomplikowana, biorąc pod uwagę ciężkie, często wręcz ekstremalne warunki, w których się odbywa. Pilot do wyciągarek to łatwy w obsłudze, intuicyjny, niewielki, poręczny oraz kompaktowy przedmiot, który można mieć zawsze przy sobie. Jednocześnie jest solidnie wykonany i trwały, zatem raz zakupiony z pewnością posłuży na lata, nawet mimo trudnej i często wymagającej pracy w terenie. Ponadto posiada blokady uniemożliwiające jego przypadkowe włączenie się i niechciane uruchomienie wyciągarki.

Na co zwrócić szczególną uwagę szukając pilota do swojej wyciągarki?

Przede wszystkim ogromne znacznie w przypadku pilotów do wyciągarek ma zasięg, czyli odległość z jakiej możemy swobodnie z niej tym sposobem korzystać. Może on wynosić od trzydziestu, do nawet sześćdziesięciu metrów. Generalnie czym większy zasięg pilota, tym lepiej, choć oczywiście wiele zależy również od konkretnego przeznaczenia naszej wyciągarki i specyfiki wykonywanej za jej pomocą pracy. Piloty do wyciągarek przeznaczone są do pojazdów o różnym napięciu, np. 12V, 24V, 230V.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *