Skup aut – czy to dobra alternatywa dla sprzedaży prywatnej?

Wielu osobom sprzedaż własnego samochodu kojarzy się raczej z długotrwałym poszukiwaniem klienta, niebezpieczeństwami związanymi z oszustami oraz dość wysoką ceną wystawienia ogłoszenia sprzedaży. Nie musi jednak tak być. Skup aut staje się powoli doskonałą alternatywą dla sprzedaży prywatnej i w wielu sytuacjach jest znacznie lepszym wyborem. Dlaczego? Dowiedz się już dziś!

Sprzedaż prywatna – czy wiąże się z pewnymi niedogodnościami?

Niestety, ale wiele osób dopiero podczas sprzedaży swojego auta przekona się, jak wiele trudności na nich czeka. Warto zacząć od samego przyciągnięcia potencjalnie zainteresowanych klientów. Wystawienie auta na portalach ogłoszeniowych, w czasopismach motoryzacyjnych czy na grupach facebookowych może wiązać się ze sporymi opłatami. Często, szczególnie w przypadku tych nieco tańszych pojazdów, cena odnawiania ogłoszenia i jego aktualizacji może znacznie obniżyć opłacalność samej sprzedaży. Oczywiście to dość rzadkie sytuacje, jednak w dalszym ciągu i takie się zdarzają.

Ogromną niedogodnością jest także brak poczucia bezpieczeństwa. Spotykanie się z ludźmi potencjalnie zainteresowanymi zakupem nie zawsze można nazwać przyjemnym. Mogą to być osoby poszukujące ofiary swojego oszustwa lub ludzie, dla których to kolejny pomysł na biznes. Podsunięcie do podpisania niekorzystnie sporządzonej umowy to niejedyna sytuacja, przez którą prywatni sprzedający tracą i czas, i pieniądze.

Przewagi skupu aut nad sprzedażą prywatną

Warto wiedzieć, że skupowanie aut w Warszawie może rzucić na sprzedaż swojego samochodu zupełnie nowe światło. Po pierwsze, sprzedający zyskuje możliwość sprzedania swojego samochodu już w ciągu jednego dnia roboczego, a czasami nawet i krócej. Pracownicy danego skupu po jego oględzinach podają cenę ostateczną jeszcze na miejscu, mają także przy sobie gotówkę w odpowiedniej wysokości oraz dokumenty do podpisania. Oczywiście bezpieczne – w większości przypadków sporządzone przez profesjonalnego prawnika, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają obie strony umowy.

Ponadto skupowanie aut w Warszawie stanowi oszczędność pieniędzy. Opłacanie obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz dobrowolnego AC może dość mocno zredukować zyski wynikające z prywatnej sprzedaży danego samochodu. W skupie aut można z łatwością sprzedać zarówno te najbardziej popularne modele na rynku wtórnym, jak i te, które nigdy nie były oferowane w naszym kraju. Borykanie się z brakiem klientów podczas prywatnej sprzedaży auta to zmora większości z nas – na sprzedaż czasami czeka się nawet rok! Szczególnie w przypadku, gdy chcemy sprzedać pojazd mało popularny.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *