Czy warto kupić wyciągarkę do quada?

Uwielbiasz jazdę quadem? Dowiedz się, czym jest jazda off-road. Przeczytaj, dlaczego warto kupić wyciągarkę do quada oraz jaki ubiór będzie odpowiedni do jazdy quadem.

Jazda off-road quadem

Jazda off-road oznacza jazdę poza drogą. Jeżeli jesteście miłośnikami motoryzacji, lubicie wyzwania oraz chcecie zobaczyć ciekawe miejsca, zdecydowanie, warto sprawdzić ten sport! Należy wiedzieć, że jazda ta odbywa się często na trudnych terenach, gdzie napotkacie na swojej drodze naturalne przeszkody.

Czy warto kupić wyciągarkę do quada?

Jazda off-road quadem to poruszanie się często po terenach: bagnistych, podmokłych, piaszczystych. Podczas jazdy na tak trudnych terenach, przydatna może okazać się wyciągarka do quada. Jeżeli wybierasz się na wyprawę off-road, lepiej mieć wyciągarkę, będzie ona potrzebna, gdy pojazd np. znajdzie się w rowie. Niespodziewane sytuacje mogą przydarzyć się zawsze, nawet podczas krótkiej przejażdżki, po wydawałoby się łatwym terenie, dlatego warto sprawdzić wyciągarki atv i przygotować się na przyszłość.

Jaki jest odpowiedni ubiór na jazdę quadem?

Jednym z najważniejszych elementów jest kask. Oprócz niego ważne jest odpowiednie obuwie najlepiej za kostkę, które powinno być przede wszystkim nieprzemakalne i wygodne. Jeżeli często jeździsz quadem, warto zadbać o odpowiedni strój, który jest dedykowany dla miłośników quadów, możesz wybrać np. specjalny kombinezon. Inne rozwiązanie to założenie T-shirtu, bluzy, spodni np. moro i nieprzemakalnej kurtki. Warto założyć również kominiarkę i rękawiczki. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni strój do pogody oraz, żeby czuć się w nim komfortowo.

O czym warto pamiętać?

Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo twoje, jak i innych. Jeżeli decydujesz się na jazdę off-road, nie wybieraj od razu trudnych tras. Najlepiej rozpocznij swoją przygodę z tym sportem z instruktorem po specjalnie przygotowanej do tego trasie, gdzie nauczysz się poruszać po trudnym terenie. Należy pamiętać również o tym, że w zależności od typu quada, jaki wybierzesz, należy mieć odpowiednie uprawnienia. Jeżeli wybierzesz quada lekkiego do 350 kg oraz maksymalnej prędkości 45 km/h należy mieć prawo jazdy kategorii AM, jak i należy mieć skończone 14 lat. Cięższe quady natomiast można prowadzić po uzyskaniu prawa jazdy kategorii B1, po skończeniu 16 roku życia. Jeżeli masz 18 lat i prawo jazdy kategorii B możesz prowadzić quada.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *