Czym zajmuje się pomoc drogowa?

Na niektóre wydarzenia na drodze nie jesteśmy przygotowani – nagła awaria, wypadek, czy brak paliwa to tylko przykłady tego, co nas może spotkać w trasie. Czy wiesz, kiedy należy wezwać pomoc drogową?

W jakich wypadkach wezwać pomoc drogową?

W czasie awarii samochodu często sami jesteśmy sobie w stanie poradzić – zmieniając oponę, czy korzystając z pomocy znajomych lub rodziny. Jednak w niektórych przypadkach lepiej nie ryzykować holowania i wezwać pomoc drogową, jeżeli np. masz podejrzenia, że układ sterowniczy lub hamulcowy został uszkodzony. Pomoc drogową wezwij, jeżeli nie dajesz rady na własną rękę poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.

Co należy zrobić, gdy wystąpił problem z samochodem?

Jeżeli twój samochód uległ awarii na drodze, należy zadbać o odpowiednie oznakowanie miejsca np. poprzez użycie trójkąta. Następnie wzywamy pomoc drogową. Najlepiej przygotuj się wcześniej na ewentualną awarię w przyszłości, np. szukając firmy w Internecie, czy pytając znajomych. Zapisz numer w telefonie, a unikniesz sytuacji, w której będziesz w nerwach, na ostatnią chwilę, szukał odpowiedniej firmy.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pomocy drogowej?

Wybierając pomoc drogową sprawdź, na jakim obszarze firma działa, a także w jakich godzinach świadczy swoje usługi. W większości przypadków tego typu firmy działają przez 7 dni w tygodniu – 24 h na dobę. Sprawdź zakres usług, jakie oferują, zwykle jest to: autoholowanie, dostarczenie paliwa, wymiana koła, czy odpalenie awaryjne samochodu.

Czy wezwanie pomocy drogowej jest drogie?

Upewnij się, czy w wykupionym przez ciebie ubezpieczeniu OC pomoc drogowa jest za darmo. W takim wypadku ubezpieczyciel wskaże numer pod jaki trzeba się skontaktować i wystarczy wtedy czekać na przyjazd pomocy drogowej. Gdy sam wzywasz pomoc drogową, najlepiej od razu zapytać o koszty związane z zaistniałą sytuacją. Opłaty różnią się w zależności od stref za odholowanie pojazdu, a po ich przekroczeniu cena wzrasta z każdym kilometrem.

Najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo!

Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jeżeli cokolwiek niepokoi cię podczas jazdy w twoim samochodzie, lepiej się zatrzymać i wezwać pomoc drogową! Nigdy nie wiesz kiedy możesz potrzebować pomocy drogowej, dlatego już dziś przygotuj się na ewentualną awarię. Sprawdź pomoc drogowa z Dąbrowy Tarnowskiej, która ma ogromne doświadczenie w rozwiązywaniu problemów, jakie mogą cię spotkać na drodze. Nie ryzykuj, gdy z twoim samochodem coś się dzieje. Jeżeli nie zainterweniujesz możesz uszkodzić samochód jeszcze bardziej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *