Moto info serwis

Serwis motoryzacyjny

Dodatkowe funkcje, które może posiadać rejestrator jazdy

2018-09-26 06:47

Kamery samochodowe mogą odgrywać rolę nie tylko rejestratora jazdy. Ponadto funkcje te, będą przydatne, jeśli zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie oraz wygodzie użytkowania. W poniższym artykule przybliżymy Ci kilka najważniejszych aplikacji.

Nawigacja

Gdy jesteśmy przy wyborze kupna rejestratora z ekranem, to śmiało możemy wybrać ten model, w którym będzie dostępny GPS. Jest to przydatny element, dzięki któremu możemy dokonać zapisu całej naszej trasy, pozycji na mapie, w której się znajdujemy oraz przede wszystkim możemy kontrolować stan naszej prędkości. Wiele modeli, które posiadają zintegrowany GPS z kamerą są również znacznie szybsze. Rejestrator jazdy bardzo często posiada wbudowaną już nawigację.

WiFi

Również w kamerach samochodowych możemy wybrać dodatkową opcję, jaką jest WiFi. Wówczas możemy połączyć rejestrator wraz ze swoim smartfonem. Dzięki temu na żywo w łatwy sposób monitorujemy obraz, jaki rejestruje nasze urządzenie umieszczone w aucie. Ponadto możemy zapisywać i przesłać nagranie do karty pamięci smartfona.

Tryb pracy

Najczęstszym trybem, jaki możemy spotkać w rejestratorach jazdy to tryb parkingowy. Tutaj rodzajów trybów jest kilka, mianowicie pierwszy z nich odpowiada za nagranie obrazu, gdy kamera wyczuje jakieś przeciążenie (wyposażona w G-Sensor). Drugi z nich nazywany detekcją ruchu uruchamia się wtedy, kiedy urządzenie zauważy w obiektywnie ruch. Może on być nie tyle w postaci ruchu człowieka, a np. jakieś stłuczki lub kolizji na parkingu. Istnieje jeszcze jeden rodzaj, w którym kamera samochodowa automatycznie się włączy od razu po zaparkowaniu samochodu. Jest to przydatna opcja, jeśli chcemy zabezpieczyć nasze auto podczas długich postojów w razie kradzieży, włamania czy stłuczek na parkingu.