Dodatkowe funkcje, które może posiadać rejestrator jazdy

Kamery samochodowe mogą odgrywać rolę nie tylko rejestratora jazdy. Ponadto funkcje te, będą przydatne, jeśli zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie oraz wygodzie użytkowania. W poniższym artykule przybliżymy Ci kilka najważniejszych aplikacji.

Nawigacja

Gdy jesteśmy przy wyborze kupna rejestratora z ekranem, to śmiało możemy wybrać ten model, w którym będzie dostępny GPS. Jest to przydatny element, dzięki któremu możemy dokonać zapisu całej naszej trasy, pozycji na mapie, w której się znajdujemy oraz przede wszystkim możemy kontrolować stan naszej prędkości. Wiele modeli, które posiadają zintegrowany GPS z kamerą są również znacznie szybsze. Rejestrator jazdy bardzo często posiada wbudowaną już nawigację.

WiFi

Również w kamerach samochodowych możemy wybrać dodatkową opcję, jaką jest WiFi. Wówczas możemy połączyć rejestrator wraz ze swoim smartfonem. Dzięki temu na żywo w łatwy sposób monitorujemy obraz, jaki rejestruje nasze urządzenie umieszczone w aucie. Ponadto możemy zapisywać i przesłać nagranie do karty pamięci smartfona.

Tryb pracy

Najczęstszym trybem, jaki możemy spotkać w rejestratorach jazdy to tryb parkingowy. Tutaj rodzajów trybów jest kilka, mianowicie pierwszy z nich odpowiada za nagranie obrazu, gdy kamera wyczuje jakieś przeciążenie (wyposażona w G-Sensor). Drugi z nich nazywany detekcją ruchu uruchamia się wtedy, kiedy urządzenie zauważy w obiektywnie ruch. Może on być nie tyle w postaci ruchu człowieka, a np. jakieś stłuczki lub kolizji na parkingu. Istnieje jeszcze jeden rodzaj, w którym kamera samochodowa automatycznie się włączy od razu po zaparkowaniu samochodu. Jest to przydatna opcja, jeśli chcemy zabezpieczyć nasze auto podczas długich postojów w razie kradzieży, włamania czy stłuczek na parkingu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *