Idealne gadżety do samochodu

W technologicznych trendach jest wiele urządzeń, które są wielofunkcyjne, praktyczne, a także przydają się w określonych sytuacjach. Motoryzacyjnych gadżetów jest spora ilość. W poniższym wpisie przyjrzymy się tylko tym, które będą mogły znaleźć swoje zastosowanie w każdym aucie.

Rejestrator jazdy

Najpopularniejsze urządzenie, które chętnie wybierają kierowcy. Przede wszystkim stanowi zabezpieczenie dla nas. Na drodze dzieją się nieprzewidywalne sytuacje, a rejestrator nagrywa wszystko, co dzieje się na naszej trasie. Są to zazwyczaj wypadki, stłuczki, czy niebezpieczne zachowania. Niekiedy sami jesteśmy uczestnikiem takich wydarzeń, a innym razem jesteśmy jego świadkiem. Posiadają również wiele funkcji, które są bardzo przydatne, np. tryb parkingowy lub nocny. Pierwsza z opcji pozwala na nagrywanie tylko i wyłącznie po wykryciu ruchu lub wstrząsów (G-Sensor). W dodatku ma także często , np. WiFi czy GPS. Kierowcy cenią sobie rejestrator jazdy jako idealny gadżet do każdego auta. Polecamy SmartCams kamerki do samochodu, gdzie znajdziesz z pewnością rejestrator wysokiej jakości.

GPS

Często wiele osób jako dodatkowe urządzenie w swoim samochodzie wybierają nawigację. Jednak nieco nowsze marki samochodów posiadają już wbudowany GPS, więc nie ma potrzeby, aby zaopatrzyć się w kolejne urządzenie. Jednak gdy w samochodzie nie posiadamy nawigacji, sięgamy po telefon komórkowy lub decydujemy się na zakup osobnego sprzętu. Inną ciekawą opcją jest zakup kamery samochodowej, która w swoich funkcjach ma nawigację. Mamy zatem dwa urządzenia w jednym. Zapisuje trasę, pokazuje dokładny pomiar prędkości oraz wyznacza drogę.

Kamera cofania i czujniki parkowania

Oba urządzenia sprawiają, że manewr parkowania i cofania staje się o wiele łatwiejszy. Jednak to, na które dokładnie urządzenie się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Wiele osób ceni sobie kamerę samochodową za wygodę i precyzyjny obraz. Tutaj nie należy martwić się, że jesteśmy zmuszeni do zakupu kolejnego urządzenia z ekranem. Możemy zsynchronizować kamerę z wyświetlaczem wewnątrz auta (są to zazwyczaj radia LCD). To także możliwość wyboru zestawu, gdzie kamera samochodowa wbudowana jest w lusterko wsteczne. Ułatwia to zdecydowanie rozmieszczenie gadżetów w aucie oraz zyskamy dodatkowo wolną przestrzeń. Jednak czujniki parkowania to również częsty wybór przez kierowców. Poprzez sygnał ostrzegawczy poinformuje nas, że zbliżamy się do danego samochodu. Nie zawsze są to jednak precyzyjne urządzenia, ponieważ sygnalizują obiekty wokół zbyt wcześnie. Z kolei dołączony niekiedy do zestawu ekran nie pokazuje obrazu z tyłu, a jedynie cyfrowe linie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *