Jak przygotować samochód do off-roadu? Terenowiec Ci w tym pomoże!

Szukasz sklepu, który pomoże Ci przeżyć niesamowite emocje podczas off-roadu? Nic trudnego – wystarczy jedynie, że odpowiednio przygotujesz swój samochód do jazdy w każdych warunkach oraz na różnych rodzajach nawierzchni. Jazda po piaskach, błocie czy wodzie wymaga przystosowania pojazdu do niekiedy ekstremalnych warunków. Aby jednak zakupić najlepsze części do tego zabiegu, przyda się sprawdzony sklep z wyposażeniem samochodów specjalnych. Oto – Terenowiec, czyli wszystko co potrzebne dla Twojego auta.

Przygotowanie samochodu do jazdy off-road

Na samym początku należy najpierw doprowadzić swój samochód do jak najlepszego stanu technicznego. Dobrze zabezpieczyć elektrykę, złącza i zamontować osłony, które chronią silnik oraz inne elementy podwozia i mechanizmy układu napędowego. Odpowiednio przygotowany samochód nie tylko lepiej się prowadzi, ale zapewnia kierowcy sprawność i bezpieczeństwo podczas jazdy w każdych warunkach.

Nie można również zapomnieć o wyposażeniu się w opony terenowe, które posiadają odpowiednie właściwości do jazdy po różnych nawierzchniach. Ponadto odpowiadają za bezpieczeństwo i znacznie lepiej radzą sobie z przeszkodami. Najlepiej sprawdzą się takie do jazdy zarówno po grząskich, jak i bardziej płaskich powierzchniach. Powinny dobrze radzić sobie w wodzie, piasku czy na szutrach.

Zastosowanie liftu znacznie lepiej oraz łatwiej modyfikuje się w pojazdach wyposażonych w sprężyny śrubowe. Sprężyny zapewniają większe możliwości, a po usunięciu stabilizatora poprawiają wykrzyż. Dłuższe sprężyny będą wymagać dłuższych amortyzatorów, aby zawieszenie mogło działać poprawnie i w odpowiednim zakresie. Dlatego z wysokością liftu nie zależy przesadzać. Zbyt wysokie auto może bardziej się bujać ze względu na wysoko położony środek ciężkości.

Podczas przygotowania samochodu warto wyposażyć auto w zderzak o wzmocnionej konstrukcji, wzmocnić progi oraz poszerzyć nadkola, aby nieco osłonić nadwozie.

Terenowiec 4×4 – potrzebne akcesoria do samochodu

Samochód, który jest dobrze przygotowany i wyposażony pod jazdę off-road może być także wyposażony w specjalną rurę – snorkel, która odpowiada za dostarczenie powietrza do silnika i zabezpiecza go przed kurzem czy zalaniem wodą. Jadąc w trudny teren, warto posiadać już wspomnianą wyciągarkę, pasy o różnej długości czy trapy oraz szekle. Przydadzą się w ciężkich i wymagających warunkach. Jeśli chcesz kupić odpowiednie akcesoria, terenowiec.pl to odpowiednie miejsce, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne elementy w atrakcyjnych cenach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *