Pomoc drogowa w Dąbrowie Tarnowskiej – kiedy należy wezwać pomoc drogową?

Wypadki, kolizje, stłuczki oraz odmowa posłuszeństwa to tylko jedne z wielu rzeczy, które mogą uniemożliwić nam dalszą jazdę samochodem. Są sytuacje, w których druga osoba spokojnie będzie mogła nam pomóc i odholować lub przepchnąć nasz samochód w ustronne miejsce. Są jednak takie, w których holowanie auta nie będzie możliwe, a wręcz zabronione. Co zrobić. kiedy nie możemy holować auta? Najpewniej wezwać pomoc drogą, która pomoże opanować sytuację, ale o tym zaraz.

Holowanie samochodu – kiedy można holować?

Holowanie samochodu jest możliwe, kiedy układ kierowniczy samochodu oraz hamulcowy są w pełni sprawne. Holowanie auta może się odbywać zarówno na drogach miejskich. jak i obwodnicach i drogach ekspresowych. W mieście dopuszczalna prędkość to 30 km/h, a poza terenem zabudowanym to 60 km/h. Holowanie może odbywać się za pomocą miękkiego holownika, czyli zwykłej linki holowniczej lub holownika sztywnego. Jeśli używamy liny, należy pamiętać, że powinna oraz cały czas być naciągnięta, aby uniknąć nagłego szarpnięcia pojazdem. Każdy z kierowców powinien posiadać czynnego prawo jazdy i nie być pod wpływem alkoholu.

Kiedy holowanie auta jest niedozwolone?

Holowanie auta jest przede wszystkim zabronione na autostradach. Holować nie powinno się również samochodów elektrycznych o hybrydowych oraz takich z automatyczną skrzynią biegów i hydraulicznym zawieszeniem. Może to grozić uszkodzeniem pojazdu, jednak więcej szczegółów na ten temat uzyskamy w instrukcji. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej. Kierowca, który nie ma prawa jazdy lub z jakiegoś innego powodu nie powinien, pod groźbą kary, prowadzić samochodu nie ma możliwości kierować żadnym samochodem. Samochód musi być również sprawny technicznie pod względem hamulców i układu kierowniczego.

Co zrobić, kiedy nie możemy holować pojazdu?

Jeśli nasze auto z jakiegoś powodu odmówi posłuszeństwa, to niezwłocznie należy wezwać pomoc, która przewiezie nasz samochód w bezpieczne miejsce. Pomoc drogowa w Dąbrowie Tarnowskiej działa na terenie całej Polski, a zwłaszcza w okolicach autostrady A4. Pomoc drogowa to ratunek, jeśli nasz samochód nie nadaje się do dalszej jazdy. Takie sytuacje najczęściej spotykają nas właśnie na autostradach, gdzie holowanie jest zabronione. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto wezwać specjalistów, którzy wciągną nasz pojazd na lawetę i odstawią go w wyznaczone przez nas miejsce.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *