Jak szybko sprzedać auto?

Możliwości są w zasadzie dwie, gdyż możesz samodzielnie wystawić na sprzedaż swój samochód lub skorzystać z usług skupu aut. Dzisiaj przedstawimy po krótce obie opcje, byś ostatecznie mógł wybrać jedną z nich. Dowiesz się o wszystkich wadach i zaletach każdej z alternatyw, co pozwoli Ci zaoszczędzić swój czas, a jak się okazuje także pieniądze podczas próby odsprzedawania auta.

Sprzedaż na własną rękę

Pierwszą opcją jest samodzielnie wystawienie i sprzedawanie samochodu, na które decyduje się już mniejszość kierowców, a za chwilę dowiesz się dlaczego. Powodem chęci odsprzedania jest najczęściej zużycie samochodu lub chęć wymiany na nowszej generacji model. Kiedy decydujesz się na sprzedaż na własną rękę, musisz liczyć się z dużą odpowiedzialnością, dodatkowymi kosztami oraz czasochłonnym procesem sprzedaży. Wynika to przede wszystkim z pierwszorzędnego przygotowania auta do sprzedaży. Wówczas jeśli chcesz podnieść jego wartość, należałoby najpierw go naprawić i nieco odrestaurować, by prezentował się znacznie lepiej i funkcjonował w pełni sprawnie, a to z kolei wiąże się z koniecznością włożenia w niego kolejnych pieniędzy. W przeciwnym razie będziesz musiał obniżyć mocno stawkę przy jego sprzedaży i możesz na nim zyskać dużo mniej niż wcześniej zakładałeś.

Następną rzeczą jest wystawienie auta na aukcjach internetowych czy też innych portalach motoryzacyjnych. Również możesz postawić samochód w widocznym miejscu z kartką „na sprzedaż”, lecz nie gwarantujemy intensywnego odzewu. Trzeba niestety kolejno zainwestować w reklamę i różnego rodzaju wyróżnienia ogłoszeń, by zyskać większy zasięg. Ważne są wówczas zdjęcia, opis i ciągłe bycie pod telefonem w razie zainteresowania, gdzie musisz nastawić się na mniej lub bardziej konkretne i zdecydowane osoby. Przede wszystkim musisz mieć czas i dużo chęci na sprzedaż samochodu we własnym zakresie.

Skup aut

Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest oczywiście sprzedaż chociażby do skupu aut w Warszawie, co pozwoli na szybkie pozbycie się samochodu z korzyścią dla Ciebie. Sama transakcja przebiega bardzo szybko i skutecznie, ponieważ właściciele lub pracownicy skupu przyjeżdżają po Twój samochód, a następnie przetransportowują go na swój plac. Najważniejszy jest fakt, że auto skup przyjmie samochód każdego rodzaju, bez względu na rocznik, model, jego stan techniczny czy liczne uszkodzenia. Kwota może być negocjowana, aczkolwiek w skupach najczęściej dostaniesz odpowiednio wysoką stawkę w zależności od tego jak funkcjonuje i wygląda Twój pojazd. Gotówkę otrzymujesz od razu i nie musisz się absolutnie niczym przejmować. W błyskawicznym tempie pozbywasz się samochodu, a wystarczy, że podpiszesz umowę i gotowe!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *