Jak rozpoznać auto po wypadku?

Nieważne czy właśnie sprzedajesz swój samochód albo zamierzasz zakupić nowy używany, powinieneś wiedzieć więcej na temat pojazdów powypadkowych. Warto poznać kilka cech, dzięki którym rozpoznasz czy dany samochód był wcześniej uczestnikiem wypadku. Wówczas nie dasz się oszukać fałszywym sprzedawcom, a to pozwoli już na świadome i bezpieczne podjęcie decyzji przy zakupie używanego auta. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy i spróbuj podczas oglądania samochodów do sprzedaży znaleźć chociaż jedną z tych wad, a już będziesz wiedział, czego lepiej nie kupować.

Powymieniane elementy

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na reflektory oraz pasy bezpieczeństwa, po których z łatwością można poznać czy samochód był wcześniej uszkodzony. Gdy tylko zauważysz lub dowiesz się, że co najmniej jeden z tych elementów był wcześniej wymieniany, od razu warto zapytać co się stało. Rzadko kiedy zdarza się, by samemu z siebie zajmować się tunigiem samochodu w tak zaawansowanym stopniu, a może to być znak, że auto przeszło podobne wymiany po uprzedniej kolizji.

Malowanie po wymianie

Również widoczna pękająca szpachla albo zamalowanie lakierem na listwach może być oznakami wcześniejszych poważnych napraw w samochodzie. Dzieje się tak zazwyczaj po wypadkach czy stłuczkach, gdy samochód wymaga kompletnej renowacji, a malowane są również wymieniane wówczas elementy. Wszystko to można także sprawdzić profesjonalnie w warsztacie mechanicznym, co zazwyczaj polecamy, by mieć pewność, że samochód nie był dawniej bity. Również warto zwrócić uwagę na korozję na karoserii, która może być spowodowana wymianami i naprawą auta w przeszłości.

Bałagan w dokumentach

To kolejna i najbardziej wątpliwa kwestia, gdy sprzedawca nie chce ujawnić książeczki serwisowej lub nie jest ona regularnie uzupełniana. Gdy zauważysz w niej pewne nieprawidłowości albo sprzedawca odmówi widnienia na umowie, trzeba będzie dokładnie jeszcze raz przemyśleć zakup jego samochodu.

Co mają zrobić kierowcy aut powypadkowych?

Wiadomo, że o wiele trudniej jest sprzedać samochód, który dawniej uległ wypadkowi, jednak to od Ciebie zależy jak bardzo uczciwy będziesz wobec swoich klientów. Nie można ukrywać, że taka sytuacja nie miała miejsca, a o wszystkich wymianach i naprawach należy wspomnieć osobom zaineresowanym. Twoim rozwiązaniem jest albo zejście z ceny albo oczekiwanie na osobę, która zgodzi się pokryć ewentualne dalsze koszty naprawy. W przeciwnym razie możesz bez większego problemu pozbyć się powypadkowego samochodu do auto skupu w Warszawie, gdzie przyjmą każdy rodzaj pojazdu, a Ty otrzymasz gotówkę na miejscu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *