Jak wybrać profesjonalny i bezpieczny skup aut?

Planujesz właśnie sprzedać swój stary samochód, ale nie chcesz robić tego na własną rękę? Proponujemy poszukać bliskiego skupu aut, do którego będziesz mógł spokojnie odsprzedać auto. Jednak pojawia się problem, gdy możesz natrafić na ludzi nieuczciwych czy nielegalnie działające firmy. Poniżej podpowiemy jak wybierać mądrze i rozsądnie skup aut, w którym będziesz miał szansę zostawić swój samochód zgodnie z prawem, szybko i korzystnie dla siebie.

Umowa

To w zasadzie najważniejszy element jaki powinien obowiązywać w profesjonalnym skupie aut -umowa zawarta pomiędzy dwoma stronami, w której powinny być zawarte wszystkie znane Wam warunki transakcji. Chodzi generalnie o sposób odbioru samochodu, przekazanie wszelkich praw do niego czy chociażby ustalona za niego cena. Wszystko to i wiele innych cennych informacji powinno znaleźć się w tym dokumencie, który musi być podpisany przez obie strony i przedstawiony w dwóch egzemplarzach. Przed jej podpisaniem oczywiście masz obowiązek dokładnie ją przeczytać, by następnie świadomie móc się zgodzić na dane warunki bądź nie.

Rodzaje przyjmowanych samochodów

Główną ideologią skupów aut jest przyjmowanie każdego pojazdu, niezależnie od jego stanu technicznego, rocznika czy modelu, ponieważ następnie to oni decydują czy nadaje się on na ponowną sprzedaż albo konieczne jest jego rozebranie na części i sprzedaż w ten sposób. Nie jest to autokomis, który może zastrzec sobie prawo do odsprzedaży tylko konkretnych i spełniających dane wymogi samochodów. Zatem jeśli napotkasz się z jakimikolwiek obiekcjami wobec Twojego samochodu, lepiej zastanów się czy na pewno chcesz go tam odsprzedać.

Wypłata na miejscu

Sprawdzone skupy aut powinny także oferować możliwość zapłatę za samochód w gotówce, co jest najwygodniejszym rozwiązaniem w zasadzie dla obu stron. Co więcej, Ty jako klient możesz błyskawicznie sprzedać auto i otrzymać za nie należną kwotę, którą wcześniej wspólnie ustalacie. Skup aut powinien oszacować kwotę za samochód, lecz ostatecznie Ty również możesz negocjować jego wartość. Wszystko to powinno być zapewnione i oczywiście zapisane w umowie również dla Twojego bezpieczeństwa.

Transport zagwarantowany

Dobrze także jeśli skup oferuje swoim klientom możliwość odebrania od nich pojazdu. Własny transport lawetą mógłby być bardzo kosztowny dla Ciebie, dlatego jego sprzedaż do skupu stałaby się nieopłacalna. W takim razie podczas poszukiwania pamiętaj, by zwracać również uwagę na zapewniony od skupu transport wliczony w cenę, co powinno już stanowić usługę na porządku dziennym.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *