Jak ustawić rejestrator jazdy?

Ustawienie rejestratora jazdy to nie tylko jego odpowiedni montaż, ale także wybranie parametrów, które nas interesują i ustawienie ich po zakupie urządzenia. Dlatego w poniższym artykule zajmiemy się tymi dwoma aspektami.

Miejsce kamery  w samochodzie

Najważniejszą kwestią jest wybór miejsca, w którym możemy ulokować rejestrator jazdy. Producenci tego typu urządzeń oferują nam kamery wbudowane w lusterko wsteczne lub jako osobny element umocowany za pomocą uchwytu na przedniej szybie lub desce rozdzielczej. Najlepiej będzie wybrać miejsce, w którym kamera znajdzie się na środku – pozwoli to na pełny i szeroki widok na wszystko, co dzieje się przed maską samochodu. Wówczas należy podczas wyboru zwrócić uwagę na kąt widzenia. W standardowych modelach jest to 120 stopni, ale również możemy pokusić się o zdecydowanie bardziej szerokokątny obiektyw (150,170 stopni i więcej). Niewielkiej wielkości kamera raczej nie powinna przeszkadzać nam podczas jazdy. Niekiedy podczas zakupu urządzenia w zestawie mamy także drugi rejestrator – kamerę cofania. Najczęściej montowana w ramce tablicy rejestracyjnej lub w tylnym zderzaku. Za pomocą bezprzewodowego modelu możemy zainstalować ją z ekranem poprzez WiFi i specjalnie do tego przeznaczonej aplikacji.

Ustawienia parametrów

Po zakupie rejestratora jazdy musimy oczywiście zająć się ustawieniami technicznymi. Jak ustawić rejestrator jazdy? Głównie tyczy się to wyświetlacza, który musimy odpowiednio skonfigurować. Na pewno na początku warto ustawić język, pamięć, tryb pracy, datę oraz godzinę czy wybór nagrywanych filmów. W zależności od wybranego modelu, funkcje te mogą się nieco różnić i każda z kamer będzie potrzebować innych ustawień technicznych. Gdy rejestrator jazdy posiada dodatkowe funkcje, np. GPS czy czujnik ruchu – również musimy zadbać o prawidłowe dostosowanie ich do naszych potrzeb. W szczególności tyczy się to nawigacji, która jest dodatkowym elementem w niektórych modelach. Mają za zadanie ułatwić nam poruszanie się na drodze bez konieczności zakupu osobnego urządzenia lub korzystania z telefonu.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *