Kamera cofania w ramce – zalety posiadania

Kamera cofania to urządzenie, które jest w stanie ułatwić nam parkowanie oraz cofanie pojazdem w każdych warunkach. Zdecydowanie posiada wiele zalet, które przedstawimy w poniższym artykule. Ponadto jej wersja umieszczono w ramce tablicy rejestracyjnej to najpopularniejszy montaż tego urządzenia.

Funkcjonalność urządzenia

Kamera cofania z pewnością przyda nam się podczas codziennej jazdy samochodem. Jest zdecydowanie lepszym urządzeniem niż choćby czujniki parkowania, które nie są tak praktyczne. Często również zawodzą, wysyłając błędny komunikat, podczas gdy samochód jest już 50-60 metrów od przeszkody. Kamera cofania to precyzyjniejsze urządzenie, dzięki któremu manewr parkowania oraz cofania będzie zdecydowanie łatwiejszy. Ponadto dzięki zestawom z wyświetlaczem mamy podgląd na obraz z tyłu pojazdu. Najczęściej ekran wbudowany jest w lusterko wsteczne, które włączy się zaraz po wrzuceniu biegu wstecznego. Wówczas mamy pełny widok sytuacji za nami wraz z cyfrowymi liniami. W przypadku czujników parkowania producenci również oferują nam zestaw z wyświetlaczem. Jednak nie pojawi się na nim rzeczywisty obraz, jak w kamerze cofania, a jedynie same cyfrowe linie, które nie zawsze są ułatwieniem.

Montaż kamery cofania

Montaż kamery cofania uzależniony jest od wersji, na jaką się zdecydujemy. W przypadku przewodowego urządzenia jesteśmy zmuszeni całe okablowanie poprowadzić przez wnętrze samochodu. Jest to dosyć czasochłonne rozwiązanie dlatego, jeśli sobie nie będziemy w stanie z tym poradzić – warto zwrócić się do mechanika samochodowego, bądź bezpośrednio do obsługi sklepu. Powinni oni pomóc oraz doradzić, w jaki sposób należy zamontować kamerę cofania. Mamy również modele, które są bezprzewodowe, co zdecydowanie pozwoli ułatwić jego instalacje. Najczęściej dzięki połączeniu z Internetem bądź poprzez specjalną aplikację lub oprogramowanie. Gdzie zamontować kamerę cofania? Najczęściej montuje się ją właśnie w ramce tablicy rejestracyjnej. Pozwoli to zachować szeroki i precyzyjny kąt widzenia. Dzięki temu jest również praktycznie niewidoczna. Drugi sposób montażu to zderzak tylny, gdzie musimy wywiercić specjalne otwory, w których umieścimy kamerę.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *