Jaka będzie dobra kamera samochodowa?

Kamera samochodowa to popularne urządzenie wśród kierowców, dlatego warto wybrać odpowiedni sprzęt, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jaki zatem rejestrator jazdy warto wybrać? Przedstawimy kilka najważniejszych cech w poniższym artykule. Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to wybór odpowiedniego dla siebie urządzenia, który sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Rozdzielczość kamery samochodowej – najważniejszy parametr

Rozdzielczość wideorejestratora to najważniejsza kwestia, szczególnie jeśli zależy nam, aby kamerka nagrywała prawidłowo oraz mogła wszystko uchwycić z odpowiednią jakością obrazu. Najczęściej mamy do czynienia z rozdzielczością HD  bądź Full HD. Jakość nagrywanego obrazu jest o tyle ważna, ponieważ pozwoli nam na prawidłową interpretację nagranego filmu. Musi on być jak najbardziej czytelny oraz łatwy do zinterpretowania. W dodatku przejrzysty podgląd obrazu sprawi, że łatwiej będzie nam go odczytać w trudniejszych warunkach, np. po zmroku, czy w deszczu. Jednak w przypadku wyboru urządzenia z daną rozdzielczością, istotna jest kwestia karty pamięci. Im lepsza rozdzielczość i jakość, tym więcej zajmuje miejsca pamięci.

Podczas wyboru kamery samochodowej kluczowy jest także kąt widzenia. Najczęściej w urządzeniach znajdziemy kąt widzenia o wartości 120 stopni, ale wyższe wartości to nie jest nowość i można bardzo często spotkać modele o wyższych parametrach, wystarczy jedynie dobrze sprawdzić, jaki wybieramy model kamery. Im szerszy, tym zdecydowanie obiektyw wyłapie więcej rzeczy.

Dodatkowe funkcje w kamerze samochodowej

Niekiedy podczas wyboru odpowiedniego urządzenie z pewnością możemy także kierować się dodatkowymi funkcjami, które mają za zadanie poprawić komfort naszej jazdy. Ułatwią nam zdecydowanie codzienne poruszanie się po drodze w różne miejsca. Najczęściej producenci kamer samochodowych proponują nam różne tryby pracy. Tryb nocny oraz parkingowy to najpopularniejsze z nich. Pierwszy wariant odpowiada za nagrywanie obrazu po zmroku. Wówczas rejestrator powinien posiadać diody podczerwieni oraz wysokiej jakości rozdzielczość. Tryb parkingowy umożliwia natomiast nagrywanie obrazu wtedy, gdy kamera poczuje ruch przed obiektywem – wynika to zazwyczaj ze wstrząsów spowodowanych kolizją czy stłuczką. Z kolei inną dodatkową opcją jest możliwość podglądu trasy poprzez GPS. Nagrywa naszą całą drogę, kontroluje prędkość oraz doprowadza nas do wyznaczonego celu. Wiele kamerek posiada również WiFi, Bluetooth, czy G-Sensor. Wideorejestratory do samochodu SmartCams to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy Ci na dobrej jakości urządzeniach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *