Dyskretny wideorejestrator – gdzie i kiedy może się przydać?

Czym są i jak wyglądają dyskretne kamery samochodowe? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu, w którym również podpowiemy, dlaczego warto zaopatrzyć się w podobne rejestratory jazdy. Warto być przygotowanym na każdą okoliczność, dlatego nie czekaj już dłużej i przekonaj się sam, że potrzebujesz właśnie dyskretnego wideorejestratora do swojego samochodu.

Dyskretna kamera samochodowa – dlaczego warto ją kupić?

Po pierwsze, jest to sprzęt, którego nie widać gołym okiem, na co wskazuje oczywiście sama nazwa. Może to być przydatne zwłaszcza pod względem złodziei i innych osób, którym zależy na niszczeniu cudzego mienia. Poza tym taka kamerka będzie w stanie zarejestrować wiele różnych sytuacji na drodze, dzięki czemu Ty również możesz czuć się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Dlaczego?

Jak wiadomo warunki na drodze bywają różne i podobnie dzieje się ze skupieniem kierowców. Zawsze istnieje taka możliwość, że staniesz się uczestnikiem kolizji, stłuczki czy poważniejszego wypadku, czego oczywiście nie życzymy nikomu. Jednak w takich sytuacjach warto się ubezpieczyć i zamontować dyskretny wideorejestrator, który nagra całe zdarzenie. Zebrany materiał może posłużyć za dowód w sprawie i tym samym wskazać osobę odpowiedzialną za całe zajście, a tym samym uniewinnić Ciebie. To chyba wystarczający powód, by zaopatrzyć się w samochodowe wideorejestratory SmartCams.

Dyskretne rejestratory jazdy – rodzaje

Na pewno można jako pierwsze wymienić najbardziej uniwersalne, czyli niewielkie kamery samochodowe, które nie zwracają na siebie uwagi. Doskonałym przykładem będzie rejestrator samochodowy Lark Freecam 2.1 Full HD, którego wyświetlacz posiada zaledwie 2 cale. Ponadto nagrywa on filmy w jakości Full HD i jest bardzo intuicyjny w montażu, co wpływa tylko na jego korzyść.

Następnie warto wspomnieć o kamerach w lusterku wstecznym, które mogą wydawać się mało komfortowe w użyciu podczas jazdy. Jednak zapewniamy, że w żaden sposób nie przeszkadzają one w codziennej jeździe. Kamera ta zakładana jest na lusterko wsteczne, przy czym nie ogranicza ona pola widzenia w odbiciu. Różnica polega jedynie na cofaniu pojazdu, kiedy to na tle lusterka pojawia się obraz nagrywany z tyłu samochodu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ naturalnym odruchem kierowcy jest zerkanie w lusterka, a tym razem możesz zobaczyć w nim o wiele więcej.

Ponadto takie zestawy najczęściej posiadają też mini rejestrator do kontrolowania sytuacji przed pojazdem, a kamera cofania może być zamontowana również w ramce tablicy rejestracyjnej. To z pewnością bardzo dyskretne połączenie, które absolutnie nie widać na pierwszy rzut oka.

Wideorejestratory – na co jeszcze zwracać uwagę?

Poza wyborem rodzaju kamer samochodowych, musisz wiedzieć nieco więcej o ich specyfice i właściwościach, dzięki czemu wybierzesz sprzęt idealnie dopasowany do Ciebie. Zobacz, co należy sprawdzić w pierwszej kolejności podczas zakupu rejestratora jazdy.

  • Rozdzielczość video. Standardem tutaj powinna być rozdzielczość HD, aczkolwiek coraz częściej można spotkać się już z wersją Full HD nawet w mniejszych i tańszych modelach.
  • Kąt nagrywania video. Tutaj zasada brzmi – im więcej, tym lepiej. Oznacza to, że kąt powinien Ci maksymalnie szeroki, by objąć jak największą część drogi.
  • Pamięć. Niektóre kamery posiadają wbudowaną pamięć, a niekiedy dodatkowo mają miejsce też na pamięć zewnętrzną – kartę microSD – co warto uwzględnić podczas wyboru.
  • Dodatkowe tryby. Mowa tutaj głównie o trybie nocnym nagrywania, który jest konieczny, ponieważ kamera powinna nam służyć o każdej porze dnia i nocy.
  • Zasilanie. Większość tańszych modeli posiada opcję ładowania za pomocą kabla i zapalniczki w samochodzie, ale można też znaleźć wersje z własnym akumulatorem.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *