Najlepsze samochodowe wideorejestratory – porównanie różnych modeli

Chciałbyś w końcu nie martwić się podczas jazdy o to, co się wydarzy na drodze? A może znudziła Cię już stara kamerka i szukasz nowocześniejszego modelu? Zapoznaj się z naszymi kilkoma propozycjami wideorejestratorów w różnych postaciach i odmiennymi funkcjonalnościami. Pamiętaj, by dopasować taki sprzęt do swoich potrzeb – kamera ma nam pomagać jako kierowcom, a nie przeszkadzać.

Wideorejestratory klasyczne

Tutaj mamy na myśli standardowe kamerki samochodowe montowane z przodu na kokpicie, gdzie są bardzo dobrze widoczne.

Uwaga! Warto także dodać, że rejestrator w takiej sytuacji powinien być umieszczone na samym środku, by nie przysłaniać kierowcy drogi.

Tutaj spokojnie możesz zmieścić się w przedziale cenowym do 100 zł, lecz od razu musimy zaznaczyć, byś nie oczekiwał niesamowitej jakości nagrań ani większych dodatkowych funkcji. Takie kamery jednak często posiadają już jakość nagrywania w HD, a niektóre nawet Full HD. Wszystko za sprawą postępu technologicznego, który umożliwia produkowanie coraz to lepszych rejestratorów w przystępnych cenach.

Do równie ważnych informacji odnośnie parametrów można zaliczyć rodzaj obiektywu, który powinien być szerokokątny o kącie widzenia około 120°. Wówczas nagrywany obraz będzie mógł obejmować jeszcze szerszą perspektywę. Takie kamery również posiadają już opcję trybu nocnego, dzięki czemu nagrywany film nocą będzie wystarczająco wyraźny i doświetlony za pomocą diod LED. Klasyczne wideorejestratory zazwyczaj są niewielkiego rozmiaru, a ładowane są za pomocą połączenia z zasilaniem samochodu. Poniżej przedstawiamy dwa przykłady bestsellerowych samochodowych wideorejestratorów:

Kamera-smartcams-X100

Kamera samochodowa SmartCams X100 – cena około 56 zł

Kamera-Lark-Freecam-2.1-Full-HD

Rejestrator samochodowy Lark Freecam 2.1 Full HD – cena około 66 zł

Kamery samochodowe przód i tył

Teraz przejdziemy do bardziej uniwersalnych i kompleksowych rozwiązań, jakimi są wideorejestratory nagrywające zarówno sytuację przed pojazdem, jak i za nim. To rewelacyjna sprawa, a zwłaszcza dla osób, które dość często poruszają się samochodem po mieście. wówczas możesz mieć pełną kontrolę nad tym co dzieje się praktycznie z każdej strony Twojego samochodu.

Na przodzie montowana jest zwykła kamerka standardowej wielkości, którą możesz przyczepić za pomocą magnesów czy specjalnej przyssawki. Działania ona dokładnie w taki sam sposób jak powyższe klasyczne kamery samochodowe. Tutaj również możesz zwrócić uwagę na takie detale jak:

  • jakość nagrywania – rozdzielczość i rodzaj obiektywu;
  • pamięć zewnętrzna lub wewnętrzna;
  • funkcje nagrywania – odporność na wstrząsy, tryb nocny i wiele innych;
  • dodatkowe opcje – połączenie WiFi czy nawigacja GPS.

Poza tym na tyle również zostaje umieszczona druga kamerka cofania, która umożliwi bezproblemowe parkowanie i cofania na parkingach czy innych trudnodostępnych miejscach. Ich montaż jest naprawdę bardzo intuicyjny i szybki, a wszystko jest zawsze dokładnie opisane w instrukcji od producenta. Znaleźliśmy dla Ciebie kolejne dwie propozycje kamer samochodowych z opcją na przód i tył:

Kamera-na-przod-i-tyl-smartcams-cdr-190

Rejestrator jazdy Smartcams CDR 190 – cena około 170 zł

Kamera-samochodowa-jse-cdr-226

Kamera samochodowa JSE CDR 226 – cena około 170 zł

Kamery samochodowe w lusterku wstecznym

I teraz prawdziwa nowość i delikatne nawiązanie do poprzednio opisywanych rejestratorów. Mowa oczywiście o kamerach w lusterku wstecznym, które robią prawdziwą furorę, głównie ze względu na swoją dyskretną budowę. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możesz śmiało i bezpiecznie prowadzić samochód, zaglądając w lusterko wsteczne, gdzie nic absolutnie nie będzie Ci przeszkadzać.

Jednocześnie będziesz miał możliwość nagrywania sytuacji przed samochodem, jak i za nim. Połączona kamera cofania będzie pojawiać się w tle lusterka wstecznego, co jest bardzo intuicyjne, ze względu na spoglądanie w nie podczas cofania. To bardzo przydatna funkcja zarówno w trasie, jak podczas jazdy po mieście, gdzie często parkowanie stanowi największy problem, a szczególnie w godzinach szczytu.

Z poniższymi kamerami nie musisz się o nic martwić. Posiadają tryb parkowania, a także połączenie z WiFi, co umożliwi zintegrowanie się również z Twoim telefonem i prowadzenie rozmów przez zestaw głośnomówiący. Już nie wspomnimy nawet o jakości nagrywanych filmów. To z pewnością gadżety dla prawdziwych fanów motoryzacji, którzy jednocześnie lubią jeździć samochodem i czuć się w nich bezpiecznie oraz komfortowo.

Kamera-cofania-hsj-700

Kamera samochodowa cofania HSJ700 – cena około 370 zł

Kamera-w-lusterku-wstecznym-smartcams-hsj-3000

Kamera samochodowa w lusterku Smartcams HSJ3000 – cena około 1300 zł

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *