Kamera samochodowa z nawigacją – jaką wybrać?

Zarówno kamery samochodowe jak i nawigacje GPS cieszą się coraz większa popularnością wśród kierowców. W jednym urządzeniu otrzymujemy dwie najprzydatniejsze funkcje – możemy dotrzeć do celu oraz monitorować wszystko to, co dzieje się dookoła. Czy warto zatem zdecydować się na zakup wideorejestratora z wbudowaną nawigacją GPS?

Dlaczego warto wybrać nawigację z kamerą?

Takie rozwiązanie ma szereg korzyści. Jakie są największe zalety wideorejestratorów połączonych z GPS?

Zapewniają komfort jazdy i minimalizm w kabinie samochodu – jeżeli jesteś maniakiem gadżetów samochodowych z pewnością wiesz, że zbyt duża ich ilość w kabinie kierowcy nie tylko psuje estetykę, ale może również utrudniać jazdę samochodem. Duża ilość kabli, zajęte wolne miejsce, dużo urządzeń przyklejonych do szyby to zmora perfekcjonistów. Nawet, jeżeli nim nie jesteś, warto zdecydować się na ograniczenie ilości gadżetów w kabinie samochodu. Urządzenia 2w1 częściowo eliminują problem zamykając funkcję dwóch urządzeń w jednym.

Bezpieczeństwo jazdy – im więcej urządzeń, tym bardziej rozpraszamy naszą uwagę. Wiele ekranów wymaga od nas skakania wzrokiem po kokpicie co może prowadzić do powstawania ryzykownych sytuacji. W przypadku urządzeń 2w1 wszelkie niezbędne informacje mamy umieszczone na jednym ekranie.

Jak wybrać kamerę z wideorejestratorem?

Przy wyborze kamery samochodowej z nawigacją powinniśmy zwrócić uwagę na dwie istotne funkcje. Po pierwsze, musimy skupić się na jakości wyświetlacza ponieważ to właśnie na nim będą wyświetlane nasze mapy i nawigacja. Po drugie, musimy wybrać jak najbardziej korzystne parametry samej kamery, które będą odpowiadały za jakość nagranych materiałów.

Aby otrzymać jak najbardziej komfortową jakość wyświetlania map, powinniśmy zdecydować się na większy wyświetlacz. Nawigacje posiadają ekrany o przekątnej od 4,3” do nawet 7”. Musimy jednak pamiętać, że zbyt duża nawigacja i kamera będzie zajmowała zbyt dużo miejsca w kabinie.

Kamera samochodowa z nawigacją – podsumowanie

Kamera samochodowa z nawigacją będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają mało miejsca w samochodzie lub zbyt dużą ilość urządzeń i chciałyby bardziej ekonomicznie zarządzać swoją przestrzenią. Jest to również wygodne rozwiązanie pozwalające mieć w jednym miejscu wiele przydatnych funkcji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrana kamera oferowała jak najlepsze opcje, zarówno w przypadku nawigacji jak i kamery samochodowej.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *