Kiedy wezwać pomoc drogową?

Zbliża się zima – o awarię, czy wypadek drogowy nie jest wtedy trudno. Przygotuj się więc wcześniej, znajdź pomoc drogową, aby być gotowym na ewentualne nieprzewidziane sytuacje. Dowiedz się także kiedy ją wezwać.

Kiedy wezwać pomoc drogową?

W jakich przypadkach zdecydowanie lepiej wybrać pomoc drogową? Wzywamy ją, gdy nie jesteśmy w stanie naprawić awarii na miejscu zdarzenia. Pamiętaj, że nie możemy holować uszkodzonego samochodu, ponieważ jest to bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza gdy mogło dojść do uszkodzenia układu hamulcowego, czy napędowego. Uszkodzony samochód holowany przez inny jest bardzo niebezpieczny i może spowodować groźny wypadek. Pomoc drogową wzywamy także, gdy opona w samochodzie została przebita, a Ty nie masz zapasowej lub nie jesteś w stanie jej zmienić. Podobnie jest w sytuacji, w której doszło do stłuczki, wypadku, czy gdy przez chwilę nieuwagi lub złe warunki atmosferyczne, twój samochód znajdzie się w fosie. Zimą samochody mają często problemy z odpalaniem, dlatego pomoc drogową możesz wezwać w razie potrzeby awaryjnego uruchamiania samochodu.

W jaki sposób wzywamy pomoc drogową?

Zacznij od skontaktowania się z ubezpieczycielem, aby dowiedzieć się czy twoja polisa pokrywa koszty holowania. Jeżeli twoje ubezpieczenie to obejmuje, ubezpieczyciel poda ci kontakt do firmy holującej. Jeżeli nie, samodzielnie poszukaj firmy działającej na twoim terenie. Informacje na ten temat znajdziesz w Internecie – z wyprzedzeniem zapisz numer kontaktowy w swoim telefonie i bądź przygotowanym na ewentualne awarie. Gdy coś dzieje się z twoim samochodem jesteś zdenerwowany i próbujesz, jak najszybciej znaleźć rozwiązanie. Dlatego zaoszczędź sobie dodatkowego stresu, zadziałaj prewencyjnie i wcześniej znajdź pomoc drogową godną zaufania.

Holowanie samochodu

Holowanie samochodu, nie jest takie proste, jak się wydaje. Jeżeli nigdy nie wykonywałeś tej czynności, lepiej będzie od razu wezwać pomoc drogową, ponieważ holowanie samochodu może być bardzo niebezpiecznie. Może dojść do wypadku, stłuczki, możesz stracić panowanie nad pojazdem, a nawet narazić innych uczestników ruchu drogowego. Należy wtedy wiedzieć, że za nieprawidłowe holowanie pojazdu będzie grozić ci mandat.

Dlaczego lepiej zadzwonić po pomoc drogową?

Gdy coś dzieje się z twoim samochodem, najlepiej skontaktować się z pomocą drogową – specjaliści najlepiej ocenią stan twojego pojazdu. Jeżeli zignorujesz problem, czy będziesz sam próbować go naprawić, nie mając wystarczających umiejętności, możesz pogorszyć, tylko stan swojego samochodu. Najlepiej zdecydować się na doświadczoną firmę, zobacz pomoc drogowa z Dębicy.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *