Najczęstsze pytania przy sprzedaży auta do skupu

Sprzedaż samochodu do skupu jest bardzo częstą czynnością wśród właścicieli aut niesprawnych lub niekompletnych. Zazwyczaj nie decydują się na dalsze naprawy pojazdy lub po prostu im się to nie opłaca. Dlatego skup aut zdecydowanie tutaj wyróżnia się na tle innych opcji sprzedaży samochodu. Czy warto oddać swój pojazd właśnie do skupu? Jakie są tego korzyści? Odpowiemy w poniższym artykule na kilka ważnych pytań odnośnie sprzedaży samochodu. Mamy nadzieję, że dzięki temu zdecydujesz się na to rozwiązanie.

Jaki samochód mogę oddać do skupu?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które interesują się oddaniem pojazdu do skupu. Przede wszystkim w większości skupów możesz auto w każdym stanie – niekompletne, zabytkowe, dostawcze, uszkodzone, powypadkowe, poleasingowe, nieruchome czy niesprawne. Zazwyczaj również skup nie interesuje się rocznikiem, kolorem, marką, modelem czy przebiegiem. Jeśli posiadasz nieruchomy pojazd, pracownicy skupu odbierają go od Ciebie, abyś nie musiał szukać lawety i bezpośrednio dostać się do siedziby firmy. Wszelkie formalności zostają na miejscu wypełnione, co jest dużym plusem ze strony skupów aut.

Jak wygląda w skupie wycena pojazdu?

Kwota otrzymana za samochód to zazwyczaj największa zaleta, która przekonuje do skorzystania z usług skupu. Wycena odbywa się zazwyczaj przez specjalistów ze skupu, którzy zajmują się wycenami lub przez rzeczoznawcę. Dlatego nie musimy się martwić, że nasz samochód zostanie nieprawidłowo wyceniony lub otrzymamy za niego zbyt niską cenę. Niekiedy kwota za pojazd uzależniona jest od wagi czy marki i modelu samochodu, ale nie kierujmy się tym, ponieważ zależy to od zasad i regulaminu danego skupu.

Czy skup płaci gotówką od ręki?

W większości skupach otrzymasz gotówkę od ręki. Po dokonaniu wstępnych ustaleń, a następnie wypełnieniu wszelkich formalności otrzymujesz gotówkę od ręki – kwota zależy od wyceny za pojazd, o czym wspomnieliśmy wyżej. Jeśli oczywiście zależy Ci na przelewie, skupy nie mają nic przeciwko i możesz otrzymać pieniądze na konto bankowe. Warto jedynie zasygnalizować pracownikowi skupu wcześniej taką opcję.

Czy warto sprzedać pojazd do skupu?

Dzięki sprzedaży pojazdu nie musisz robić tego samodzielnie poprzez serwisy ogłoszeniowe czy komisy samochodowe. Przede wszystkim warto się zdecydować na oddanie pojazdu do skupu, ponieważ cała transakcja przebiega szybko i sprawnie. Otrzymujesz gotówkę od ręki, a skup zajmuje się również transportem auto do siedziby firmy od klienta. Ponadto proste formalności, profesjonalna wycena i przyjęcie pojazdu w każdym stanie to dodatkowe atuty skupów aut.

Jeśli szukasz dobrego skupu, wybierz https://kupiewszystkieauta.pl/, gdzie możesz oddać pojazd niezależnie od jego stanu na terenie Warszawy, pobliskich miejscowości i w całym województwie mazowieckim. Szukanie skupu przez Internet jest bardzo proste, ponieważ możesz znaleźć firmę w swojej okolicy, a także zaczerpnąć opinii klientów, którzy korzystali już z usług danej firmy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *