Najpopularniejsze akcesoria do wyciągarki – jak je wybrać?

Miłośnicy off-roadu bardzo często wyposażają swój samochód terenowy w wyciągarki samochodowe, które przydają się przede wszystkim w trudnym terenie, gdzie ekstremalne warunki jazdy to codzienność. Dzięki wyposażeniu swojego samochodu w wyciągarkę nie będziemy musieli korzystać z pomocy drogowej czy próbować sami uporać się z problemem. Jakie akcesoria wybrać do wyciągarki i które z nich będą przydatne? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, czy warto wyposażyć się w to urządzenia oraz powiemy nieco więcej o najpopularniejszych akcesoriach.

Wyciągarka – główne zastosowanie

Przede wszystkim wyciągarka ma za zadanie wyciągnąć pojazd, który znalazł się w opresji, np. wypadł z drogi. Oprócz tego urządzenie przydaje się właścicielom samochodów terenowych, gdzie bardzo często pojazd może znaleźć się na piaskach, w wodzie, grząskim błocie czy nierównościach. Dlatego urządzenie wykorzystuje się w samochodach terenowych, ale również pojazdach specjalnych czy pojazdach pomocy drogowej.

Działanie wyciągarki

Wyciągarka działa na zasadzie dźwigni jednostronnej. Do jednego z końców liny montuje się do wyciąganego pojazdu, a drugi koniec liny nawijany jest na cylindryczny bęben. W zależności od rodzaju urządzenia, bęben poruszany jest za pomocą silnika lub siłą ludzki rąk, ale obecnie większość osób wybiera właśnie silnikowe wyciągarki, które po prostu są wygodniejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu. Jednym z ważniejszych jednak elementów wyciągarki jest jego sterowania i hamulec.

Do najpopularniejszych rodzajów wyciągarki możemy zaliczyć: elektryczne, hydrauliczne, ręczne czy mechaniczne.

Wyciągarka – co musisz wiedzieć?

O odpowiednim działaniu i wydajności wyciągarki zależą przede wszystkim podstawowe parametry. Mowa o uciągu, który musi być 1,5 raza większy niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu. Oprócz tego ważna jest waga urządzenia, zużycie prądu czy nawet długość liny. Oprócz mocy równie ważnym parametrem jest właśnie długość wybranej przez nas liny, ponieważ decyduje ona o odległości, na jaką można wyciągnąć pojazd.

Najpopularniejsze akcesoria do wyciągarki

Warto poznać jedne z popularnych akcesoriów i elementów do wyciągarki, które przydadzą się w wielu różnych sytuacjach. Przede wszystkim, aby wyciągarka mogła spełnić swoje odpowiednie zadanie, musi być wyposażona w wysokiej jakości akcesoria. Należą do nich zwłaszcza zblocza, haki, szekle, czy pasy. Muszą cechować się wysoką wytrzymałością. Wykorzystanie tych elementów w urządzeniu sprawi, że wyciągarka będzie niezawodna w każdej sytuacji.

Oprócz wspomnianych akcesoriów możemy nabyć również rękawiczki, płyty montażowe (element przydatny do samego montażu urządzenia), szybkozłącza, hebel czy pokrowce i torby.

Jeśli chcesz nabyć wysokiej jakości urządzenia, wybierz wyciągarki samochodowe Terenowiec, gdzie możesz także znaleźć akcesoria i elementy do tego typu sprzętu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *