Poznaj zalety długoterminowego wynajmu aut!

Planujesz wynająć auto na dłużej niż miesiąc? To z pewnością chcesz poznać wszystkie zalety i informacje odnośnie wynajmu długoterminowego. Wybierasz odpowiedni samochód, ustalasz wszystkie warunki umowy i śmiało użytkujesz pojazd we własnym zakresie. Czy warto zdecydować się na wynajem długoterminowy?

Zalety wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy samochodów to wiele korzyści. Z tego rozwiązania mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. W większości przypadków jednak to właśnie przedsiębiorcy chętnie podejmują się tej formy wynajmu. W tym przypadku może to znacznie obniżyć koszty użytkowania pojazdów. Ponadto nie musisz martwić się serwisowaniem samochodu oraz ubezpieczeniem – wszystko załatwiane jest przez Ciebie. Wśród zalet wynajmu długoterminowego możemy zauważyć szeroką ofertę wypożyczalni:

 • kompleksowe serwisowanie pojazdu,
 • przeglądy techniczne,
 • sezonową wymianę opon,
 • pełen pakiet ubezpieczeń wraz z assistance,
 • najczęściej brak limitu kilometrów,
 • wynajem samochodu z kierowcą, na różne okazje okolicznościowe (śluby, rocznice, urodziny czy spotkania biznesowe).

Jakie auta możemy wybrać w wypożyczalni?

Wypożyczalnie samochodów posiadają w pełni sprawne oraz zadbane samochody, które są nowymi egzemplarzami. Najczęściej spotkamy się z bogatą flotą aut – premium, luksusowe, sportowe, miejskie oraz SUV-y. Wybór odpowiedniej marki i modelu zależy od nas oraz naszych preferencji. Ważne, aby zdecydować się na samochód bezpieczny oraz komfortowy, aby zapewnić wygodę sobie oraz całej rodzinie. Niekiedy w ofercie wypożyczalni znajdziemy również możliwość wynajmu dostawczych samochodów czy minivanów.

Jak wynająć auta?

Wynajęcie samochodu jest niezwykle proste, a wszystko odbywa się za pomocą formularza kontaktowego, który oferuje dana firma na swojej stronie internetowej. Obecnie wynajmu można dokonać szybko i łatwo – właśnie, dzięki możliwości dokonania rezerwacji przez Internet. Większość firm umożliwia wynajem poprzez Internet, dzięki swojemu formularzowi kontaktowego np. jak Rent Dream Car Warszawa. Uzupełnić należy jedynie wszelkie informacje wymagane do przyjęcia transakcji:

 • datę i godzinę odbioru oraz zwrotu pojazdu,
 • miejsce odbioru oraz zwrotu auta,
 • wybór odpowiedniego samochodu,
 • wybór usług dodatkowych,
 • dokonanie płatności.

Później dokonuje się płatności oraz wpłaca kaucję zwrotną. Wszystko to odbywa za pomocą karty kredytowej, debetowej lub zwykłym przelewem. Forma płatności zależy od danej firmy i ustalana jest na indywidualnych zasadach. Wynająć auto możesz również telefonicznie oraz osobiście.

Wypożyczenie samochodu może dokonać osoba, która zazwyczaj posiada prawo jazdy od co najmniej roku i posiada ważny dokument. Okazać należy także dowód osobisty, aby móc potwierdzić dane osobowe. W przypadku wynajmu auta przez firmę wymagane jest podać numer REGON, NIP czy KRS.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *