Rejestrator jazdy – jaki wybrać

W razie różnego typu losowych zdarzeń warto mieć zamontowany w samochodzie rejestrator jazdy. Jaki rejestrator jazdy wybrać? Na co zwrócić uwagę? Odpowiadamy w naszym dzisiejszym wpisie!

Po co mi potrzebny wideorejestrator?

Wideorejestrator służy do rejestrowania wszelkich sytuacji zaistniałych na drodze. Dzięki temu jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed niesłusznym wręczeniem mandatu i w razie wszelkich niedogodności, udowodnić swoją niewinność.

Obecnie tego typu urządzenia mają o wiele więcej zastosowań – zwiększają bezpieczeństwo, kiedy pozostawiamy samochód na parkingu. Kamera samochodowa zarejestruje każdy wykryty ruch w pobliżu auta. Potencjalny złodziej nie ma wtedy możliwości kradzieży, bez wiedzy właściciela.

Rodzaje wideorejestratorów – który jest najlepszy?

  • kamery samochodowe – typowe kamerki montowane z przodu lub z tyłu pojazdu. Sprzęt tego typu może być bardzo tani, jednocześnie spełniając swoje podstawowe funkcje w zadawalający sposób. Już za około 150 zł można kupić kamerkę samochodową z niezwykle dobrymi parametrami. Kamerka montowana na przedniej szybie znajduje się jednak w zasięgu wzroku kierowcy i może rozpraszać w trakcie jazdy. W dodatku wiąże się z instalacją kolejnego urządzenia na kokpicie.
  • wideorejestratory w lusterku – kamera samochodowa montowana w lusterku wstecznym do złudzenia je przypomina. Montaż jest również bardzo prosty i po zapoznaniu się z instrukcją, każdy powinien być w stanie zrobić to samodzielnie. Obraz będzie wyświetlał się na ekranie lusterka. Sprzęt jest niezwykle dyskretny i nie zasłania pola widzenia kierowcy. W zestawie bardzo często dołączana jest kamerka tylna, która ułatwia codzienne manewry, takie jak parkowanie czy zawracanie.

Kamerki do samochodu – sprawdź ofertę, aby poznać więcej szczegółowych opisów i rodzajów kamerek samochodowych.

Rejestrator jazdy – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu do rejestrowania codziennej jazdy zależy głównie od preferencji kierowcy. Warto zwrócić jednak uwagę, czy dany model jest wyposażony w kamerkę tylną. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe pole widzenia z tyłu pojazdu. Możemy używać jej jako kamery cofania, więc z pewnością to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nawet doświadczony kierowca może mieć czasami problemy z zaparkowaniem w wąskich uliczkach.

Warto wziąć pod uwagę opinie i recenzje w Internecie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *