Rejestrator jazdy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Każde urządzenie, aby działało dobrze i bez zarzutu, powinno posiadać przede wszystkim odpowiednie parametry, na które musimy zwrócić uwagę podczas zakupu. W poniższym wpisie zwrócimy uwagę na kilka kwestii, którymi warto kierować się, gdy będziemy chcieli wybrać odpowiedni rejestrator jazdy.

Rozdzielczość obrazu

Najczęściej kamery samochodowe oferują nam rozdzielczość podstawową zatem HD bądź FullHD. Oczywiście do wyboru mamy również urządzenie, które wyposażono w 4K. Jednak tutaj musimy uważać, ponieważ nagrania wymagają znacznie więcej miejsca na karcie. Dlatego znacznie bezpieczniejszą opcją, która także sprawdzi się podczas nagrywania filmów to właśnie jakość FullHD. Obraz będzie odpowiednio wyraźny i nierozmazany.

Czujnik ruchu w kamerze

Czujnik ruchu to funkcja, która zaoszczędzi nam znacznie dużą ilość baterii oraz pamięci na karcie. Tutaj istnieje kilka opcji jego wykorzystania wraz z trybami – głównie parkingowy. Urządzenie może uruchomić się dopiero wtedy, gdy samochodów ruszy z miejsca. Ponadto, jeśli nasza kamera posiada tryb parkingowy poprzez detekcję ruchu, rejestrator włączy się, gdy poczuje przed sobą ruch lub obciążenie (wyposażony w G-Sensor). Jest to dobra opcja, jeśli pozostawimy nasze auto na parkingu. Nagra wtedy całą sytuację, jaka miała miejsce, niezależnie czy była to np. jakaś stłuczka bądź kolizja na parkingu.

Tryb nocny

Niezwykle przydatna funkcja, jeśli zamierzamy również nagrywać i filmować w nocy. Tutaj nasz rejestrator jazdy powinien posiadać diody podczerwieni oraz być odpornym na wszelkie światło latarni oraz samochodów. Dlatego, jeśli cenisz sobie dobry jakościowo obraz, to również dużą rolę odgrywa wspomniana wyżej rozdzielczość. To także w jej mierze zależeć będzie jakość nagrania.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *