Sposoby wynajmu samochodów – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz wynająć samochód, ale nie wiesz, jaki rodzaj rezerwacji będzie najlepszy? W artykule przedstawimy Ci możliwości, dzięki którym podejmiesz odpowiednią decyzję. Przedstawimy najważniejsze informacje oraz podpowiemy,  w jaki sposób zarezerwować samochód z wypożyczalni. Z pewnością wynajem aut cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród klientów prywatnych, jak i firm.

Wynajem krótkoterminowy samochodów

Wypożyczenie krótkoterminowe obejmuje zazwyczaj od 1 do 30 dni, a niekiedy okres ten jest nieco wydłużony – wszystko zależy od indywidualnych zasad wypożyczalni. Warto także mieć na uwadze fakt, że ten rodzaj rezerwacji jest stosunku wyższy, jeśli porównamy go z pozostałymi rodzajami wynajmu. Jednak wszystko zależy od tego, w jakim przypadku potrzebujemy samochodu. To korzystna forma wynajmu w przypadku:

  • krótszych wyjazdów np. urlop, wakacje,
  • różnych okazji jak ślub, rocznice czy urodziny,
  • chęci przetestowania danego modelu samochodu,
  • spotkań i konferencji biznesowych,
  • gdy zostaliśmy pozbawieni własnego środka transportu (a nasz prywatny samochód uległ zniszczeniu lub jest w naprawie).

Wynajem średnioterminowy samochodów

Wynajem średnioterminowy samochodów sięga zazwyczaj okres od 1 do 12 lub nawet 24 miesięcy. Wszystko zależy nie tylko od preferencji danego klienta, ale również zasad wypożyczalni. To korzystna forma wynajmu samochodu, szczególnie dla firm, które chcą uniknąć leasingu lub zakupu nowego auta. Ponadto w średnioterminowym wynajmie można swobodnie dopasować czas okresu do własnych potrzeb. To także dobra alternatywa dla klientów indywidualnych, niedysponujących prywatnym transportem przez dłuższy okres.

Wynajem długoterminowy samochodów

Długoterminowy wynajem samochodów jest drugą obok krótkoterminowego wypożyczenia popularną formą rezerwacji pojazdu. Okres wypożyczenia obejmuje od 2 do niekiedy 5 lat. To kolejna propozycja dla firm, które potrzebują przemieszczać się lub zapewnić swoim pracownikom czy gościom samochodu. Wynika to z potrzeby posiadania pojazdu, co nie wymaga zakupu nowego auta. Warto wiedzieć, że podczas wynajmu otrzymujemy w pełni sprawny, regularnie serwisowany pojazd z pełnym pakietem ubezpieczeniowym. W trakcie trwania wypożyczenia nie musimy martwić się przeglądami oraz wizytami w warsztacie samochodowym. Długoterminowy wynajem samochodów jest także najbardziej opłacalny pod kątem finansowym. Zachowujemy płynność finansową oraz nie musimy decydować się na leasing czy zaciągnięcie kredytu na zakup pojazd. Ponadto nie obowiązuje nas zazwyczaj limit kilometrów. Decydując się na dłuższy okres wypożyczenia, po jego ukończeniu niektóre wypożyczalnie umożliwiają nam odkupienie danego modelu pojazdu.

Jak zarezerwować auto z wypożyczalni?

Przede wszystkim wiele wypożyczalni umożliwia dokonanie rezerwacji poprzez ich formularz kontaktowy na stronie. Wystarczy jedynie formularz wypełnić odpowiednimi danymi jak np. datą, godziną i miejscem odbioru/zwrotu, marką i modelem auta czy usługami dodatkowymi. Często rezerwacji możemy dokonać również drogą telefoniczną lub e-mail. Wszystko jednak zależy od polityki regulaminowej w danej wypożyczalni. Wypożyczalnia aut w Zgorzelcu pozwala na wypełnienie prostego formularza, który następnie zostanie przeanalizowany przez pracownika wypożyczalni, który wróci do nas z informacją zwrotną.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *