Sprzedaż samochodu do skupu – czy to się opłaca?

Sprzedaż pojazdu do skupu wiążę się z wieloma zaletami, a do jednych z nich możemy zaliczyć szybką i łatwą transakcję. Ponadto wielu kierowców decyduje się na to rozwiązanie ze względu na problemy podczas prywatnej oraz samodzielnej sprzedaży. Dlaczego zatem warto oddać swój samochód do skupu? Czy to się opłaca? W poniższym artykule przedstawimy wszystkie niezbędne informacje.

Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie?

Sprzedać samochodu rozpoczyna się od nawiązania kontaktu z odpowiednim skupem. Wystarczy jedynie zaczerpnąć informacji za pomocą Internetu. Znajdziemy tam wiele punktów, które chętnie odkupią od nas samochód. Ponadto wiele z nich posiada swoje strony internetowe, gdzie poprzez formularz możemy dokonać wstępnej wyceny. Musimy jedynie wypełnić formularz kontaktowy i odpowiedzieć na kilka pytań oraz uzupełnić dane. Dostajemy pełną wycenę auta oraz wszelkie informacje związane ze sprzedażą auta. Warto pamiętać, że wypełnienie takiego formularza nie jest potwierdzeniem nawiązania umowy – nie jest niczym zobowiązującym. W kolejnych krokach możemy dopiero kontaktować się ze skupem.

Jaki samochód można oddać do skupu?

Skupy samochodów przyjmują wszystkie pojazdu niezależnie od ich stanu technicznego, przebiegu, rocznika, marki czy modelu. Możemy zatem oddać auto uszkodzone, niesprawne oraz nieruchome. W takim przypadku skupy oferują usługi dodatkowe w postaci odbioru samochodu z dowolnego miejsca wyznaczonego wcześniej. Możemy to zrobić dzięki usługom takim jak pomoc drogowa Tarnów. Nie musimy się niczym martwić, ponieważ sprzedaż pojazdu w skupie to szybka i wygodna transakcja. W skupie właściwie od ręki zostaje zawarta umowa oraz dopełniane zostają wszelkie formalności. Następnie rzeczoznawca lub osoba odpowiedzialna w skupie dokonuje wyceny naszego samochodu.

Skup samochodów – zalety

Warto zapoznać się z zaletami, jakie niesie za sobą sprzedaż samochodu w skupie. To z pewnością opłacalne rozwiązanie i o wiele wygodniejsze niż samodzielna sprzedaż auta. Do najważniejszych korzyści możemy zaliczyć:

  • szybką, wygodną i łatwą transakcję,
  • możliwość oddania pojazdu w każdym stanie,
  • sprzedaż samochodów niesprawnych, uszkodzonych, poleasingowych, powypadkowych oraz starych,
  • formalności wraz z gotówką załatwianie od ręki,
  • odbiór pojazdu przez skup z dowolnego wcześniej wyznaczonego miejsca.

Zanim jednak zdecydujesz się na oddanie samochodu na skup, może warto rozważyć jego naprawę. Mechanik samochodowy OMT z pewnością poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi przypadkami.

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *